Home / Gry / Darek Godlewski zwycięża podczas finałowej rundy eMotoGP Polish League na Mugello! (+wideo)

Darek Godlewski zwycięża podczas finałowej rundy eMotoGP Polish League na Mugello! (+wideo)

Darek Godlewski to drugi zawodnik po Jarku Jakubowskim, który zdołał pokonać Patryka Mytycha i wygrać w pierwszym sezonie eMotoGP Polish League.

Finałowa runda pierwszego sezonu eMotoGP Polish League pod patronatem Szkopek Team, odbyła się na malowniczym torze Mugello. O ile znaliśmy już zwycięzcę ligi na kilka rund przed końcem sezonu, tak podczas wyścigu na włoskim obiekcie rozegrała się walka o drugie i trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej miedzy czterema zawodnikami.

Ostatni wyścig w głównej kategorii PS5 obfitował w wiele niesamowitych zwrotów akcji, począwszy od zaciętej bezpośredniej walki na torze, przez niespodziewane upadki i powroty. Zwycięzcą tego wyścigu ku zaskoczeniu wszystkich został Darek Godlewski znany jako Kiukerro. Zawodnik Yamahy zaliczył najlepsze kwalifikacje w tym sezonie, by następnie w wyścigu jechać szybko, pewnie, bardzo równo i bez błędów. Dla Darka który w trakcie sezonu miewał różne problemy, było to fantastyczne zakończenie mistrzostw. Tym razem drugą pozycją musiał zadowolić się Patryk Mytych, który po kilku sporych błędach zdołał jeszcze dojechać do Darka, ale za brakło mu zaledwie 0.3 sek do ataku. Na trzecim miejscu na podium stanął Kuba Lotz.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W klasyfikacji generalnej za Patrykiem Mytychem, drugą pozycję obronił Jarek Jakubowski, natomiast Michał Pilichowski oraz Kuba Lotz po wyścigu na Mugello zrównali się punktami. Jak w realnym MotoGP, ze względu na lepsze pozycje w trakcie sezonu, to Michał objął trzecie miejsce.

W kategorii PS4 Karol Czochralski obronił pierwszą pozycję w klasyfikacji generalnej, którą wywalczył  z bardzo silnymi malezyjskimi graczami. W kolejnym sezonie Karol będzie już startował na PS5.

Pierwszy sezon eMotoGP Polish League był naprawdę udany. Zawodnicy dostarczyli wielu wspaniałych emocji i sporej dawki adrenaliny, udowadniając że wirtualne wyścigi wcale nie muszą ustępować tym realnym.

Poniżej znajduje się transmisja z ostatniego wyścigu z komentarzem zawodnika Szkopek Team, Mateusza „Gucio1846” Kapusty.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Partnerami eMotoGP Polish League są Szkopek TeamGucio1846ZerkeModularPrzedsiębiorstwo Budowlane Granit oraz Smartbau, natomiast patronami medialnymi są MOTOGP.PL, Ścigacz.pl oraz Gucio Racing.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
139 zapytań w 1,295 sek