Home / Slider / Davey Lambert zmarł w wyniku wypadku z wyścigu Superbike TT

Davey Lambert zmarł w wyniku wypadku z wyścigu Superbike TT

Niestety, już pierwszy tegoroczny wyścig Isle of Man TT przyniósł tragiczne skutki: w szpitalu, po długiej walce o życie, zmarł Davey Lambert. 48-latek z Gateshead w północnej Anglii przewrócił się na swoim Kawasaki w niedzielę w sekcji Greeba Castle na trzecim okrążeniu wyścigu Superbike TT. Do szpitala trafił w krytycznym stanie. Drogą powietrzną przetransportowano go do szpitala Nobles, skąd z kolei trafił do placówki Aintree w Liverpoolu. Tam jednak lekarzom nie udało się go uratować.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Na torze Mountain na Wyspie Man Davey Lambert zadebiutował w ramach wyścigu Manx Grand Prix w 2014 roku, gdzie uplasował się jako czwarty z debiutantów, zajął też 24 miejsce w wyścigu Junior Manx Grand Prix. W 2015 zrobił progres i dostał się do czołowej dziesiątki wyścigu Junior, a rok temu był ósmy w wyścigu Senior Manx Grand Prix.

Jest to już 253. ofiara śmiertelna, która życie straciła na torze Mountain (wliczając w to zarówno treningi jak i wyścigi w ramach Isle of Man TT i Manx Grand Prix). W ubiegłym roku w IOM TT zginęło czterech zawodników.

W tegorocznej edycji Isle of Man TT rozegrano do tej pory trzy wyścigi. W Superbike TT zwyciężył po raz 15. Ian Hutchinson, w 1. wyścigu Supersport TT wygrał już 14. raz Michael Dunlop, a w 1. wyścigu Sidecar najlepsi byli bracia Ben i Tom Birchall. Po anulowaniu wtorkowych sesji, w środę mają odbyć się trzy wyścigi: Superstock TT, Lightweight TT oraz TT Zero dla motocykli o napędzie alternatywnym.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Fot. newsletter.co.uk

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Kolejny w tym roku :(

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
152 zapytań w 1,119 sek