Home / Slider / Isle of Man TT: Hutchinson pierwszym zwycięzcą! 15. triumf Anglika

Isle of Man TT: Hutchinson pierwszym zwycięzcą! 15. triumf Anglika

Po wielu problemach pogodowych rozpoczęły się w końcu zmagania w ramach tegorocznego Isle of Man TT. Pierwszy wyścig – w klasie Superbike – wygrał faworyt: Ian Hutchinson z Tyco BMW. Dla Brytyjczyka to już 15. zwycięstwo na Wyspie Man. Łatwo nie było – na mecie jego czas był lepszy od czasu Petera Hickmana (BMW Smiths Racing) o zaledwie pięć sekund, a okrążenie wcześniej Hickman tracił tylko 1.6s! Emocje były więc niewiarygodne.

Zdecydował fenomenalny finisz Hutchinsona. Dla Hickmana to pierwsze podium w Isle of Man TT. Trzecią pozycję wywalczył natomiast Dean Harrison (Kawasaki Silicone Engineering) , który prowadził na początku. We wczesnej fazie wyścigu Superbike na czele zameldował się także James Hillier (JG Speed Kawasaki), w chwili gdy Harrison, Hutchinson i Michael Dunlop (Suzuki Bennetts) zajmowali dalsze pozycje. Niedługo potem wracający na Hondzie ulubieniec kibiców Guy Martin przewrócił się, na szczęście nie doznając kontuzji. W końcówce Hillier miał pecha. Problemy z paliwem zepchnęły go z podium.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Dunlop także nie powalczył o zwycięstwo. Mimo, że druga część wyścigu mogła należeć do niego, to awarii uległo Suzuki i w sekcji Handley jeden z faworytów wycofał się. Najlepszym zawodnikiem prywatnym okazał się Horst Saiger na Kawasaki, który dojechał do mety na 11. pozycji, przed Samem Westem (12) i Philipem Crowe (14) – obaj na BMW. Na trasie doszło do jednego poważnego wypadku: jadący z numerem #71 Davey Lambert upadł w sekcji Greeba Castle. Został zabrany do szpitala, a jego stan niestety określany jest jako krytyczny. Pełne wyniki pod tym linkiem.

Konferencja prasowa po wyścigu Superbike na IOM TT 2017

Organizatorzy musieli zmienić harmonogram tygodnia na Wyspie Man. Pierwotnie pierwsze wyścigi miały rozegrać się już w sobotę. Na razie jednak wyścig Superbike to jedyny wyścig, jaki się odbył. W poniedziałek dalsze zmagania na Isle of Man TT.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło, fot.: iomtt.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. <3 Brawa dla Iana, BMW górą jak na razie. Szkoda, że Anstey tak daleko jak na niego i szkoda, że Guy Martin na deskach. Niestety też znów wypadek na Man. Belfast pisało, że Davey Lambert w stanie krytycznym, ma dużo urazów :( Oby wyszedł z tego, by dał radę! Takie to ściganie tam, cudownie piękne i groźne zarazem…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
154 zapytań w 1,118 sek