Home / Moto2 / Moto3 / Fenati będzie jeździł dla Maxa Biaggi!

Fenati będzie jeździł dla Maxa Biaggi!

Romano Fenati nie wróci póki co do kategorii Moto2, z której w atmosferze skandalu wypadł w sezonie 2017. Włoch podpisał umowę z zespołem Max Racing Team i w sezonie 2020 będzie jeździł dla byłego mistrza świata, Maxa Biaggi.

23-latek powrócił w tym roku do regularnego ścigania w najniższej z trzech klas grand prix i wygrał GP Austrii na Red Bull Ringu – to jego pierwsze zwycięstwo od 2017 roku, ale ostatnie dwie rundy opuścił z powodu kontuzji. Spadł w generalce na 13 miejsce, aż 10 pozycji za partnerem zespołowym, Tonym Arbolino.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Fenati miał wracać do Moto2 wraz zespołem Gresiniego, ale potwierdzono, że pozostanie w Moto3 i obok Alfonso Lopeza będzie bronić barw Max Racing Team. Dla ekipy Biaggiego to świetny sezon. Już w pierwszym roku w grand prix walczy ona o mistrzostwo wraz z Aronem Canetem, który za rok w zespole Angel Nieto będzie jeździł w Moto2. Arbolino zostanie na trzeci z rzędu sezon, z kolei w miejsce Fenatiego w zespole Snipers jeździł będzie za rok Czech Filip Salac.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Lopez dostał szansę ;) Chyba ostatni dzwonek przed wylotem ze stawki.

    Garcia nie był gotowy na Moto3, ale zostawili go na następny sezon, dołączy do niego po niezłym sezonie w CEV Yamanaka.
    Natomiast Holgado, który jest najlepszy zostaje dalej w CEV, trochę za młody jeszcze jest, ale zapowiada się nieźle.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
158 zapytań w 1,344 sek