Home / Moto2 / Moto3 / GP Emilii-Romanii: Triumf Sama Lowesa w Moto2! Wywrotka Raula Fernandeza!

GP Emilii-Romanii: Triumf Sama Lowesa w Moto2! Wywrotka Raula Fernandeza!

Czyżby ten wyścig zdecyduje o losach mistrzowskiego tytułu? Okrążenie przed wywrotką Raul Fernandez jechał na czele, natomiast Remy Gardner był dopiero ósmy. Na jedenaście okrążeń przed metą Hiszpan zaliczył jednak potężną wywrotkę, grzebiąc swoje szanse na dobry wynik! Tym samym ostatecznie siódmy na mecie Australijczyk do Portimao jedzie z przewagą 18 punktów. Zwycięstwo odniósł Sam Lowes przed zespołowym partnerem Augusto Fernandezem, który musiał w trakcie wyścigu odbyć karę „long-lap”. Hiszpan w ostatnim zakręcie toru wyprzedził Arona Caneta, który chwilę później zaparkował motocykl na poboczu. Mimo to Hiszpan zajął najniższy stopień podium.

Zawodnicy mieli do przejechania dwadzieścia cztery okrążenia. Startujący z pole position Sam Lowes stracił prowadzenie na rzecz Arona Caneta. Brytyjczyk posiadał jednak bardzo dobre tempo, dzięki czemu zdołał wyprzedzić i odskoczyć od Hiszpana. Bardzo dobrze spisywał się również Raul Fernandez, który na piątym okrążeniu przypuścił skuteczny atak na Caneta. Czwarte miejsce zajmował Celestino Vietti przed Jorge Navarro, Stefano Manzim i Somkiatem Chantrą.

Na ósme miejsce po kiepskich kwalifikacjach awansował Remy Gardner, który „siedział” na tylnym kole Chantry. Australijczyk znacznie opóźnił hamowanie i przypuścił atak na Taja. Doszło jednak do kontaktu, w konsekwencji czego Chantra zaliczył upadek.

Lowes utrzymywał ponad półsekundową przewagę nad Raulem Fernandezem. Trzecie miejsce zajmował Canet przed Viettim, Navarro i Manzim. Siódmy Gardner był naciskany przez Augusto Fernandeza, który odbył karę „long-lap” za przewinienie z kwalifikacji z udziałem Caneta. Czołową dziesiątkę dopełniali Hector Garzo i Marcos Ramirez. Dwunaste miejsce zajmował Fabio DiGiannantonio. Wywrotkę tymczasem zaliczył Cameron Beaubier.

Na szesnaście okrążeń przed metą Raul i Aron dogonił Lowesa. Anglik w zakręcie czternastym zaliczył uślizg tylnego koła, jednak utrzymał się na motocyklu. Na czwarte miejsce po udanym ataku na Viettiego awansował Navarro. Sekundę za nimi znajdował się Augusto Fernandez, który uporał się z Gardnerem w zakręcie ósmym.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Lowes był naciskany przed Raula Fernandeza. Na dwanaście okrążeń przed metą Hiszpan opóźnił hamowanie w zakręcie ósmym i wyprzedził Anglika. Tuż za nimi znajdował się Canet.

Okrążenie później w jedenastym zakręcie wicelider tabeli zaliczył uślizg przedniego koła, kompletnie gruzując motocykl! W międzyczasie Gardner otrzymał karę dłuższej pętli za wywrotkę Chantry. W obecnej sytuacji Australijczyk miał jednak szansę zyskać kilkanaście punktów względem Hiszpana.

Po wywrotce Raula Fernandeza na czoło ponownie wyszedł Lowes, za którym znajdował się Canet. Trzecie miejsce zajmował Navarro, który jechał przed Viettim, Augusto Fernandezem i Manzim. Siódmą lokatę po odbyciu kary utrzymał Remy Gardner, jednak mocno naciskał go Marco Bezzecchi. Warto zaznaczyć, że Australijczyk otrzymał ostrzeżenie za przekraczanie limitów toru, w związku z czym musiał uważać. Wywrotkę w „czwórce” zaliczył w międzyczasie Xavi Vierge, natomiast w „dziewiątce” Tony Arbolino.

Lowes pojechał szeroko w ósmym zakręcie, dzięki czemu wyprzedził go Canet. Gardner stracił natomiast siódmą lokatę na rzecz Bezzecchiego. Gdyby jednak Australijczyk dojechał do mety ósmy, wówczas na dwie rundy przed zakończeniem zmagań i tak posiadałby aż 17 punktów przewagi.

Lowes nie zamierzał się poddawać i znajdował się tuż za Canetem. Źle jednak wyszedł z „dziesiątki”, w związku z czym ponownie poczynił straty do Hiszpana. Błąd popełnił Navarro, który utrzymał się na motocyklu, jednak spadł na szóste miejsce. W związku z czym o najniższy stopień podium walczyli Augusto Fernandez i Celestino Vietti. Hiszpan przypuścił skuteczny atak na Włocha w „ósemce”, dzięki czemu to on zajmował trzecią lokatę.

Lowes bardzo szybko odrobił stratę do Caneta i wyprzedził go w sekcji zakrętów 1-2 na cztery kółka przed zakończeniem zmagań. Zdecydowanie najszybszy na torze był jednak Augusto Fernandez, który ciągnął za sobą Viettiego. Nieopodal znajdowali się także Navarro i Manzi. Bezzecchi nie był w stanie odjechać od Gardnera. Czołową dziesiątkę dopełniali „Diggia” i Ramirez, który walczył z Ai Ogurą.

Lowes bardzo szybko oderwał się od Caneta, do którego zbliżał się natomiast Fernandez. Kierowca Marc VDS odskoczył na 0,5 od Viettiego. Goniony przez Gardnera Bezzecchi wywrócił się w „piętnastce”, dzięki czemu Australijczyk ponownie awansował na siódmą lokatę.

Ostatnie okrążenie wyścigu Lowes rozpoczął z przewagą sekundy nad Canetem. Hiszpan miał natomiast pół sekundy zapasu nad Augusto Fernandezem. Kolejną sekundę tracił natomiast Vietti. Pewnie na swoich lokatach jechali Navarro, Manzi i Gardner. Czołową dziesiątkę dopełniali „Diggia”, Ogura i Ramirez. Japończyk w międzyczasie odebrał dziewiąte miejsce Hiszpanowi

Lowes pewnie sięgnął po wygraną. Augusto wyrwał drugą lokatę Canetowi na ostatnim zakręcie! Było jednak widać, że u zawodnika z numerem 44 ewidentnie coś działo się z motocyklem. Chwilę później Hiszpan musiał zaparkować motocykl na poboczu. Najlepszą w karierze czwartą lokatę zajął Vietti. Jako piąty linię mety przeciął Navarro, natomiast jako szósty Manzi. Jako siódmy przyjechał Gardner, który dzięki czemu do Portimao jedzie z przewagą 18 punktów w tabeli! Czołową dziesiątkę dopełnili wyżej już wspominani „Diggia”, Ogura i Ramirez.

Kliknij, aby pominąć reklamy
Wyniki wyścigu
POS RIDER NAT TEAM BIKE TIME
1 Sam Lowes GBR Elf Marc VDS Racing Team (Kalex) 40m 25.180s
2 Augusto Fernandez SPA Elf Marc VDS Racing Team (Kalex) 40m 26.413s
3 Aron Canet SPA Aspar Team Moto2 (Boscoscuro) 40m 26.580s
4 Celestino Vietti ITA SKY Racing Team VR46 (Kalex) 40m 27.734s
5 Jorge Navarro SPA +EGO Speed Up (Boscoscuro) 40m 29.423s
6 Stefano Manzi ITA Flexbox HP40 (Kalex) 40m 30.378s
7 Remy Gardner AUS Red Bull KTM Ajo (Kalex) 40m 39.441s
8 Fabio Di Giannantonio ITA Federal Oil Gresini Moto2 (Kalex) 40m 41.048s
9 Ai Ogura JPN IDEMITSU Honda Team Asia (Kalex) 40m 44.085s
10 Marcos Ramirez SPA American Racing (Kalex) 40m 44.249s
11 Albert Arenas SPA Aspar Team Moto2 (Boscoscuro) 40m 44.855s
12 Bo Bendsneyder NED Pertamina Mandalika SAG Team (Kalex) 40m 49.489s
13 Jake Dixon GBR Petronas Sprinta Racing (Kalex) 40m 51.957s
14 Thomas Luthi SWI Pertamina Mandalika SAG Team (Kalex) 40m 59.879s
15 Marcel Schrotter GER Liqui Moly Intact GP (Kalex) 41m 1.420s
16 Fermín Aldeguer SPA +EGO Speed Up (Boscoscuro) 41m 2.770s
17 Barry Baltus BEL NTS RW Racing GP (NTS) 41m 3.079s
18 Nicolò Bulega ITA Federal Oil Gresini Moto2 (Kalex) 41m 3.146s
19 Simone Corsi ITA MV Agusta Forward Racing (MV Agusta) 41m 15.967s
20 Lorenzo Baldassarri ITA MV Agusta Forward Racing (MV Agusta) 41m 28.154s
Marco Bezzecchi ITA SKY Racing Team VR46 (Kalex) DNF
Xavi Vierge SPA Petronas Sprinta Racing (Kalex) DNF
Tony Arbolino ITA Liqui Moly Intact GP (Kalex) DNF
Mattia Casadei ITA Italtrans Racing Team (Kalex) DNF
Raul Fernandez SPA Red Bull KTM Ajo (Kalex) DNF
Hector Garzo SPA Flexbox HP40 (Kalex) DNF
Tommaso Marcon ITA NTS RW Racing GP (NTS) DNF
Cameron Beaubier USA American Racing (Kalex) DNF
Somkiat Chantra THA IDEMITSU Honda Team Asia (Kalex) DNF

Źródło: www.crash.net

AUTOR: Mefisto

komentarzy 5

  1. Szkoda że tak późno Lowes musiał znowu wygrać, ale i tak dobrze go znów widzieć na czele.

    Raul Fernandez jednak mistrzem w tym sezonie będzie. Dziś nawet prowadziłby z powrotem w klasyfikacji gdyby nie ta wywrotka.

  2. Ależ Raul to koncertowo spartolił. Szkoda, bo jest lepszy od Gardnera, a tytułu raczej nie zdobędzie.

  3. Dużo sie działo, brawa dla Lowes’a!
    Vietti też ładnie – malowania widać pomogły! Już chciałem Bezzecchiego też pochwalić za fantastyczną pogoń no ale…ale sprawa się rypła ;P
    Wdać jednak, że młodziki natchnęły Vale do ostatniej chyba w tym roku gonitwy za punktami;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
158 zapytań w 1,395 sek