Home / Slider / GP Makau: Hickman po ciężkiej walce wygrywa 2. raz z rzędu

GP Makau: Hickman po ciężkiej walce wygrywa 2. raz z rzędu

Peter Hickman

Po raz drugi z rzędu, w motocyklowym 50. GP Makau triumfował Peter Hickman. Zawodnik Bathams/SMT Racing BMW po 12-okrążeniowej walce pokonał partnera zespołowego, Michaela Ruttera, który walczył o dziewiąte zwycięstwo na ulicznym torze.

Od startu prowadził właśnie Rutter, ale nie mógł oderwać się od grupy pościgowej, na czele której jechał Martin Jessop na kolejnym BMW. Na siódmym okrążeniu Jessop wreszcie wykonał skuteczny manewr wyprzedzania w zakręcie Mandarin, ale w ciasnym Lisboa stracił pierwsze miejsce. Okrążenie później ponowił wyprzedzanie, tym razem utrzymując je.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Na niewiele się to zdało, bo na 10. okrążeniu jednocześnie w Lisboa jednocześnie wyprzedzili go i Rutter i Hickman. Dla Jessopa walka definitywnie skończyła się, gdy musiał zresetować motocykl po problemach technicznym z biegami. Mimo to, utrzymał pozycję za plecami uciekającej dwójki.

dsc_3709-1

Rutter starał się zachować prowadzenie, ale Hickman w zakręcie Lisboa ponownie wyszedł na pierwsze miejsce i utrzymał je, przecinając linię mety z przewagą 0.533s. Jessop zdołał jeszcze odrobić straty i zbliżyć się do Ruttera, ale zabrakło mu czasu na powalczenie o wyższą pozycję niż trzecia. Czołowa trójka mocno oderwała się od reszty stawki. Czwarty Connor Cummins stracił aż 20 sekund.

Fot.: macau.grandprix.gov.mo

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
146 zapytań w 1,169 sek