Home / Slider / 52. GP Makau: Trzecie zwycięstwo Petera Hickmana

52. GP Makau: Trzecie zwycięstwo Petera Hickmana

Jak można się było spodziewać, Brytyjczycy zdominowali zupełnie motocyklowe GP Makau. W 52. edycji tego słynnego wyścigu, rozgrywanego na ulicznym torze Guia, triumfował Peter Hickman (BMW), odbijając w ten sposób triumf z rąk drugiego na mecie Michaela Ruttera (Honda), ubiegłorocznego zwycięzcy. Podium uzupełnił Martin Jessop (Ducati).

Hickman był najlepszy od początku weekendu w Makau. To dla niego już trzecie w karierze zwycięstwo, po triumfach w latach 2015 i 2016. Wyścig został przerwany na trzy okrążenia przed metą – po zderzeniu dwóch zawodników i motocyklach pozostawionych w niebezpiecznym miejscu na nitce toru, dyrekcja wyścigu nie miała innego wyjścia jak zatrzymać ściganie. W momencie przerwania, Rutter tracił do Hickmana niespełna sekundę.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
142 zapytań w 2,068 sek