Home / Moto2 / Moto3 / GP Niemiec: Dominacja Augusto Fernandeza! Wywrotka Viettiego w Moto2!

GP Niemiec: Dominacja Augusto Fernandeza! Wywrotka Viettiego w Moto2!

Augusto Fernandez, podobnie jak Izan Guevara, zdominował rywalizację, dzięki czemu sięgnął po kolejną w karierze wygraną. Walkę o drugą lokatę z Samem Lowesem wygrał Pedro Acosta. Tuż za nimi dojechali lokalny faworyt Marcel Schrotter oraz Fermin Aldeguer. Ai Ogura przeciął linię mety jako ósmy, natomiast Aron Canet jako dziewiąty. Do mety w wyniku wywrotki nie dojechał Celestino Vietti. Dzięki temu klasyfikacja generalna wyraźnie nam się spłaszczyła.

Zawodnicy mieli do przejechania dwadzieścia osiem okrążeń. Z pole position startował Sam Lowes. Anglik utrzymał prowadzenie, natomiast za nim w pierwszy zakręt złożyli się Marcel Schrotter, Augusto Fernandez, Albert Arenas i Joe Roberts. Szóstą pozycję zajmował Jake Dixon przed Pedro Acostą, który zaliczył znakomity start. Czołową dziesiątkę dopełniali Tony Arbolino, Fermin Aldeguer i Celestino Vietti. Jedenastą pozycję zajmował Aron Canet, który spadł aż o pięć lokat. Znakomity start zaliczył również Ai Ogura, który był czternasty. Siedemnastą pozycję zajmował dopiero Somkiat Chantra.

Lowes i Schrotter odskoczyli od reszty. Trzecie miejsce zajmował Arenas, który skutecznie zaatakował Fernandeza. Na piątą lokatę awansował Acosta, który wyprzedził Robertsa i Dixona. Na dziewiątą pozycję awansował z kolei Canet, który skutecznie zaatakował Aldeguera i Viettiego.

Acosta uzyskał najlepszy czas okrążenia. Mistrz świata Moto3 czaił się za Fernandezem. Augusto wykorzystał jednak błąd Arenasa i odzyskał trzecie miejsce. Zawodnicy zniwelowali przewagę Lowesa i Schrottera. Vietti spadł z kolei na dwunastą lokatę po wyprzedzeniu przez Alonso Lopeza. Tymczasem w trzynastym zakręcie po wywrotce pożegnał się Jorge Navarro.

Schrotter próbował zaatakować Lowesa w pierwszym zakręcie. Pojechał jednak za szeroko, w efekcie czego stracił drugą lokatę kosztem Fernandeza. Canet awansował na siódmą pozycję po udanym ataku na Dixona i Arbolino. Włoch również uporał się z Anglikiem. Ogura przypuścił z kolei skuteczny atak na słabo spisującego się Viettiego. Japończyk był obecnie dwunasty.

Na szóstym okrążeniu Fernandez wyszedł na prowadzenie po udanym ataku na Lowesa. Canet wyprzedził Robertsa, awansując na szóste miejsce. Acosta skutecznie zaatakował z kolei Arenasa.

Fernandez odjechał od Lowesa. Za trzecim Schrotterem czaili się Acosta i Arenas. Stratę do nich próbował niwelować Canet.

Na ósmym kółku Schrotter zaliczył lekką „wysiadkę” na wyjściu z ostatniego zakrętu, w konsekwencji czego wyprzedził go Acosta. Prowadził Fernandez, który miał blisko sekundę przewagi nad Lowesem. Tymczasem wywrotkę zaliczył weteran serii, Simone Corsi.

Tempo stracił Dixon, który spadł na trzynaste miejsce. Wyprzedzili go Ogura i Vietti, którzy nie potrafili jednak narzucić sobie wyższego tempa. Lokalny faworyt Schrotter nie dawał za wygraną i „siedział” na tylnym kole trzeciego Acosty. Kierowca Red Bull KTM Ajo był blisko sekundę za Lowesem. Anglik tracił z kolei już blisko dwie do Fernandeza. Z wyścigu tymczasem wycofał się Lorenzo Dalla Porta. Włoch zjechał do boksów i wyraźnie było widać, że trzymał się za nadgarstek.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Po dwunastu kółkach Fernandez był już blisko 2,5 sekundy przed Lowesem. Do Anglika zbliżył się Acosta. Hiszpan odskoczył z kolei od Schrottera, który naciskany był przez Arenasa i Caneta. Tymczasem w trzynastym zakręcie „na deskach” wylądował Niccolo Antonelli.

Tempo stracił Roberts, który spadł na jedenastą pozycję. Kontakt złapał z nim Vietti. Ogura dogonił Arbolino i „siedział” na jego tylnym kole. Fernandez miał już ponad trzy sekundy przewagi nad Lowesem. Anglik póki co trzymał na dystans Acostę.

Vietti kompletnie nie mógł odnaleźć się na niemieckim torze. Włoch, zamiast zaatakować Robertsa, spadł za Dixona i Manuela Gonzaleza. Co gorsza, tuż za nim znajdował się Cameron Beaubier. Lider tabeli jechał zaledwie po dwa punkty.

Na piętnastym okrążeniu, w trzecim zakręcie, Lowes przeciął punkt hamowania, w konsekwencji czego stracił drugą lokatę na rzecz Acosty. Za Anglikiem znajdowali się Schrotter i Arenas, Kontakt z kierowcą Jorge Martineza stracił Canet. Hiszpan cudem uniknął poważnych obrażeń w trakcie wypadku samochodowego, w związku z czym jego udział w GP Niemiec i tak można uznać za sukces. Tymczasem Ogura uporał się z Arbolino.

Fernandez był już ponad pięć sekund przed team-partnerem, Acostą. W kontakcie z Hiszpanem znajdowali się Lowes, Schrotter i Arenas. Feldeguer dogonił i uporał się ze słabnącym Canetem. Na dwunaste miejsce awansował Gonzalez, który skutecznie zaatakował Dixona.

Przed zawodnikami było jeszcze dziesięć okrążeń. Blisko sześć sekund przewagi nad Acostą posiadał Fernandez. W grze o drugą lokatę pozostawało nadal czterech zawodników – poza Acostą także Lowes, Schrotter i Arenas. Do kierowcy Jorge Martineza zbliżał się Aldeguer, który odskoczył od Caneta. Kierowca Sito Ponsa wyraźnie spuścił z tonu, w efekcie czego na dwudziestym kółku wyprzedzili go Alonso Lopez i Ai Ogura. Vietti tymczasem zdołał odzyskać trzynaste miejsce kosztem Doxona. Szesnastą pozycję zajmował Chantra. Jadący na dziewiętnastej pozycji Jeremy Alcoba otrzymał ostrzeżenie za przekraczanie limitów toru. Wywrotkę w pierwszym zakręcie zaliczył Kemnith Kubo.

Na siedem okrążeń przed metą Vietti wylądował w żwirze! Włoch zaliczył uślizg przedniego koła w pierwszym zakręcie toru. To oznaczało, że stawka wyraźnie się nam zacieśni w tabeli. Fernandez w ten sposób praktycznie dołącza do grona kierowców walczących o tytuł mistrzowski. Na Sachsenringu jechał jak natchniony, mając już blisko osiem sekund przewagi nad Acostą. Kierowcę Red Bull KTM Ajo naciskał Lowes. Nieco dalej znajdowali się Schrotter oraz Aldeguer, który skutecznie zaatakował Arenasa. Na jedenastą pozycję kosztem Robertsa awansował Gonzalez.

Acosta otrzymał ostrzeżenie za przekraczanie limitów toru. Hiszpan bardzo szarpał tempem – w jednych miejscach zyskiwał, natomiast w drugich tracił względem Lowesa. Do Hiszpana i Anglika znacznie zbliżyli się Schrotter i Aldeguer, który był najszybszym zawodnikiem na torze.

Na cztery kółka przed metą, w dwunastym zakręcie, Lowes skutecznie zaatakował Acostę. Hiszpan skontrował go jednak w „jedynce”. Na kolejnym okrążeniu, na zjeździe z „wodospadu” kierowca Marc VDS ponownie zaatakował Acostę, jednak Hiszpan odzyskał drugą lokatę w „dwunastce”. Lowes stracił rytm, w efekcie czego wyprzedził go Schrotter.

Niemiec, będąc na trzecim miejscu, próbował zaatakować Acostę w dwunastym zakręcie. Pojechał jednak szeroko, przez co wyprzedził go Lowes. Dzięki temu ostatnie okrążenie Acosta rozpoczął z kilkunastometrową przewagą.

Fernandez z dominującą przewagą sięgnął po wygraną. Lowes dogonił Acostę i próbował go zaatakować w przedostatnim zakręcie toru. Doszło między nimi jednak do kontaktu, na szczęście bez wywrotki. Ostatecznie to Acosta przeciął linię mety jako drugi, co pozwoli zgarnąć dublet ekipie Red Bull KTM Ajo. Tuż za podium dojechali Schrotter i Aldeguer. Szóstą pozycję zajął Arenas, który utrzymał się przed Lopezem. Ogura wjechał na metą jako ósmy przed Canetem i Arbolino. Pozostałe punkty wywalczyli Dixon, Gonzalez, Roberts, Beaubier oraz Bo Bendsneyder. Karę „long-lap” otrzymał jeszcze Jeremy Alcoba. Hiszpan nie odbył jej jednak na torze, w związku z czym do jego wyniku doliczono czas. Nie zmieniało to jednak faktu, że i tak pozostałby bez zdobyczy punktowej.

Kliknij, aby pominąć reklamy
Wyniki wyścigu
POS RIDER NAT TEAM BIKE TIME
1 Augusto Fernandez SPA Red Bull KTM Ajo (Kalex) 39m 44.019s
2 Pedro Acosta SPA Red Bull KTM Ajo (Kalex) 39m 51.723s
3 Sam Lowes GBR Elf Marc VDS Racing Team (Kalex) 39m 51.863s
4 Marcel Schrotter GER Liqui Moly Intact GP (Kalex) 39m 51.978s
5 Fermín Aldeguer SPA MB Conveyors Speed Up (Boscoscuro) 39m 55.188s
6 Albert Arenas SPA GASGAS Aspar Team (Kalex) 39m 55.654s
7 Alonso Lopez SPA MB Conveyors Speed Up (Boscoscuro) 39m 56.824s
8 Ai Ogura JPN IDEMITSU Honda Team Asia (Kalex) 39m 57.658s
9 Aron Canet SPA Flexbox HP40 (Kalex) 39m 57.783s
10 Tony Arbolino ITA Elf Marc VDS Racing Team (Kalex) 39m 57.819s
11 Jake Dixon GBR GASGAS Aspar Team (Kalex) 40m 2.572s
12 Manuel Gonzalez SPA Yamaha VR46 Master Camp Tea (Kalex) 40m 2.680s
13 Joe Roberts USA Italtrans Racing Team (Kalex) 40m 5.808s
14 Cameron Beaubier USA American Racing (Kalex) 40m 7.146s
15 Somkiat Chantra THA IDEMITSU Honda Team Asia (Kalex) 40m 10.439s
16 Bo Bendsneyder NED Pertamina Mandalika SAG Team (Kalex) 40m 12.625s
17 Sean Dylan Kelly USA American Racing (Kalex) 40m 23.236s
18 Zonta Van Den Goorbergh NED RW Racing GP (Kalex) 40m 30.448s
19 Alessandro Zaccone ITA Gresini Racing Moto2 (Kalex) 40m 30.804s
20 Jeremy Alcoba SPA Liqui Moly Intact GP (Kalex) 40m 31.321s
21 Alex Toledo SPA Pertamina Mandalika SAG Team (Kalex) 40m 40.085s
Celestino Vietti ITA Mooney VR46 Racing Team (Kalex) DNF
Keminth Kubo THA Yamaha VR46 Master Camp Tea (Kalex) DNF
Marcos Ramirez SPA MV Agusta Forward Racing (MV Agusta) DNF
Filip Salac CZE Gresini Racing Moto2 (Kalex) DNF
Barry Baltus BEL RW Racing GP (Kalex) DNF
Niccolò Antonelli ITA Mooney VR46 Racing Team (Kalex) DNF
Lorenzo Dalla Porta ITA Italtrans Racing Team (Kalex) DNF
Simone Corsi ITA MV Agusta Forward Racing (MV Agusta) DNF
Jorge Navarro SPA Flexbox HP40 (Kalex) DNF

Źródło: www.crash.net

AUTOR: Mefisto

komentarzy 7

  1. czemu taka zamuła z newsem o najważniejszym wyścigu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
165 zapytań w 1,519 sek