Home / Moto2 / Moto3 / GP San Marino: Lopez z premierową wygraną! Fernandez nowym liderem tabeli!

GP San Marino: Lopez z premierową wygraną! Fernandez nowym liderem tabeli!

Alonso Lopez zrobił dziś furorę na torze im. Marco Simoncelliego, sięgając po premierową wygraną w Moto2. Drugą lokatę zajął Aron Canet, natomiast trzecią Augusto Fernandez, który pod koniec rywalizacji odebrał najniższy stopień podium Albertowi Arenasowi. Kierowca Red Bull KTM Ajo został nowym liderem tabeli, gdyż piąty był Ai Ogura. Po raz kolejny wyścigu nie ukończył Celestino Vietti, który powoli wypada z walki o tytuł mistrzowski.

Zawodnicy mieli do przejechania dwadzieścia pięć okrążeń. Z pole position ruszał Celestino Vietti. Włoch po starcie spadł za Alonso Lopeza i Alberta Arenasa. Już na pierwszym okrążeniu z wyścigiem pożegnali się Jake Dixon i Zonta van der Goorbergh.

Lopez narzucał tempo rywalizacji. Pół sekundy za nim jechali Arenas i Vetti. Za podopiecznym Valentino Rossiego podążali Aron Canet, Ai Ogura oraz Fermin Aldeguer. Młody Hiszpan popełnił jednak błąd, dzięki czemu wyprzedził go Augusto Fernandez. W czołowej dziesiątce mieścili się jeszcze Tony Arbolino, Mattia Pasini i Jorge Navarro. Jedenastą lokatę zajmował Somkiat Chantra, natomiast trzynastą Pedro Acosta.

Na piątym okrążeniu, w zakręcie piątym, z wyścigiem pożegnał się Jorge Navarro. Stratę do Lopeza zniwelowali Arenas i Vietti, z którymi w kontakcie znajdowali się również Canet i Ogura. 0,7 sekundy za Japończykiem znajdował się jego rywal w walce o tytuł Fernandez. W zakręcie ósmym doszło do kolizji pomiędzy Filipem Salacem i Senną Agiusem.

Fernandez prezentował bardzo dobre tempo, dzięki czemu dogonił Ogurę. Karę dłuższego przejazdu za przekraczanie limitów toru otrzymał siódmy obecnie Aldeguer. Chwilę później, w zakręcie pierwszym, młody Hiszpan zaliczył wywrotkę. Jeszcze na tym samym okrążeniu, w „piętnastce”, jego los podzielił Lorenzo Dalla Porta.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Po dziesięciu kółkach Lopez posiadał blisko sekundę przewagi nad Arenasem. Canet skutecznie zaatakował Viettiego w sekwencji zakrętów 4-5, dzięki czemu awansował na trzecie miejsce. Okrążenie później, w tym samym miejscu, Celestino zaliczył uślizg przedniego koła i wylądował w żwirze! Na ósmą pozycję w międzyczasie awansował Acosta, który otrzymał jednak ostrzeżenie za przekraczanie limitów toru.

Walka o czwartą pozycję pomiędzy Ogura a Fernandezem była zarazem starcie o pozycję lidera tabeli. Trzynaste okrążenie okazało się pechowe dla Matti Pasiniego. Włoski weteran zaliczył wywrotkę w zakręcie czwartym.

Fernandez uporał się z Ogurą, jednak wisiało nad nim widmo kary „long-lap” za przekraczanie limitów toru. Po piętnastu kółkach na czele jechał Lopez, który miał już ponad półtorej sekundy nad Canetem, który dogonił i wyprzedził Arenasa. Podobny odstęp czasowy od rodaków dzielił Augusto, za którym jak cień podążał Ogura.

Do końca pozostawało jeszcze dziewięć okrążeń. Do Lopeza systematycznie zaczął zbliżać się Canet, a na domiar złego Alonso otrzymał ostrzeżenie za przekraczanie limitów toru. Trzecią pozycję zajmował Arenas. Dystans do niego zaczął tracić Fernandez. Hiszpan zostawił już daleko w tyle za sobą Ogurę. Na szóstym miejscu znajdował się Tony Arbolino. Włoch wyprzedzał Acostę, Chantrę i Joe Robertsa. Czołową dziesiątkę dopełniał Jeremy Alcoba. Kary „long-lap” otrzymali Barry Baltus i Marcel Schrotter. W międzyczasie Vietti, który wyjechał jeszcze na tor po powrocie do boksów, ostatecznie wycofał się z rywalizacji.

Na pięć kółek przed metą Fernandez przypuścił skuteczny atak w „szóstce” na Arenasa. Były mistrz świata Moto3 nie pozostawał mu dłużny i skontrował go jeszcze na tym samym okrążeniu.

Na trzy okrążenia przed metą kierowca Red Bull KTM Ajo ponownie zaatakował Arenasa w szóstym zakręcie i tym razem okazał się on skuteczny.

Ostatnie kółko było wyjątkowo spokojne. Canet zamiast zniwelować, stracił dystans do Lopeza. Miał jednak przy tym komfortową przewagę nad Fernandezem, który odskoczył od Arenasa. Samotnie na piątym miejscu linię mety przeciął Ogura. Acosta na ostatnim okrążeniu wyprzedził Arbolino, dzięki czemu zajął szóstą lokatę.

Dla Lopeza to premierowe zwycięstwo w Moto2. Trzecie miejsce Fernandeza przy piątej lokacie Ogury oznacza, że Hiszpan został nowym liderem mistrzostw. Kierowca Red Bull KTM Ajo wyprzedza podopiecznego Hondy o cztery punkty.

Źródło: www.crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Mefisto

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
149 zapytań w 1,349 sek