Home / Moto2 / Moto3 / GP Tajlandii: Czerwona flaga w Moto2! Zwycięstwo Arbolino

GP Tajlandii: Czerwona flaga w Moto2! Zwycięstwo Arbolino

Tony Arbolino zwyciężył w przerwanym czerwoną flagą wyścigu o GP Tajlandii w klasie Moto2. Podium uzupełnili Filip Salac z Aronem Canetem. Upadł m.in. startujący z pole position Somkiat Chantra. Przyznano połowę punktów.

Wyścig przebiegał w deszczowych warunkach. Mechanicy mieli dodatkowe pięć minut na przygotowanie maszyn pod panującą aurę. Zawodnicy mieli do przejechania. Z pole position startował Somkiat Chantra. Wyścig został skrócony do szesnastu okrążeń.

Chantra stracił prowadzenie na prostej, jednak najlepiej złożył się w pierwszy zakręt. Taj prezentował zdecydowanie najlepsze tempo, dzięki czemu odskoczył od reszty stawki. Na pierwszym okrążeniu niebezpieczną wywrotkę zaliczył Cameron Beaubier. Na szczęście Amerykanin zszedł z toru o własnych siłach, a inni zawodnicy zdołali ominąć jego motocykl. Okrążenie później „na deskach” wylądował Alessandro Zaccone.

Warunki na torze pogarszały się z okrążenia na okrążenie. Prowadzący wyścig Chantra zaliczył wywrotkę! W związku z tym na czoło stawki awansował Alonso Lopez, natomiast drugą lokatę zajmował Aron Canet. Kolejne pozycje zajmowali Jake Dixon, Filip Salac, Ai Ogura i Tony Arbolino. Jako siódmy jechał Roberts, natomiast jako ósmy Augusto Fernandez. Na bardzo wysokim dziewiątym miejscu znajdował się Kemnith Kubo, który wyprzedzał Alberta Arenasa. Na siedemnaste miejsce spadł Pedro Acosta.

Na czwartym okrążeniu Lopez popełnił błąd, który wykorzystał Canet. W ciągu zaledwie jednego okrążenia Alonso stracił pozycję także na rzecz Salaca, Dixona i Arbolino.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Salac prezentował rewelacyjne tempo. Czech dogonił i wyprzedził Caneta. Blisko 0,8 sekundy za nimi znajdowali się Dixon i Arbolino, którzy rozgrywali między sobą pojedynek o czwartą lokatę. Dystans tracił do nich Lopez, do którego zbliżał się z kolei Ogura. Trzy sekundy za Japończykiem jechał Roberts, który miał za sobą Fernandeza.

Salac odskoczył na 1,5 sekundy od Caneta. Hiszpana dogonił Arbolino, który bez trudu przypuścił na niego skuteczny atak. Do kierowcy ekipy Sito Ponsa zbliżali się również Dixon, Lopez i Ogura. Fernandez wyprzedził Robertsa. Do rywala w walce o tytuł mistrzowski tracił już jednak ponad cztery sekundy.

Salac i Arbolino narzucali tempo rywalizacji. Włoch zbliżył się do Czecha dystans oscylujący w granicach pół sekundy. Filip pojechał szeroko w jednym z zakrętów, w efekcie czego kierowca Marc VDS wyprzedził rywala. Chwilę później na torze pojawiła się czerwona flaga, gdyż panujące warunki stały się zbyt niebezpieczne.

Sędziowie planowali wznowić rywalizację na pięć okrążeń. Nie było jednak pewne, czy uda się to zrealizować. W obecnej sytuacji zwycięzcą byłby Tony Arbolino, który „rzutem na taśmę” wyprzedził Filipa Salaca. Podium dopełniałby Aron Canet, który wyprzedzał Jake’a Dixona, Alonso Lopeza i Aiego Ogurę. Siódme miejsce zajmował Augusto Fernandez, natomiast czołową dziesiątkę dopełniali Joe Roberts, Kemnith Kubo i Celestino Vietti. Pozostały punkty trafiłyby w ręce Sena Dylana Kelly’ego, Barry’ego Baltusa, Taiga Hady, Alberta Arenasa i Marcela Schrottera. Pedro Acosta, który meldował się na szesnastym miejscu, pozostałby tym samym bez punktów.

Wyniki wyścigu
POS RIDER NAT TEAM BIKE TIME
1 Tony Arbolino ITA Elf Marc VDS Racing Team (Kalex) 15m 10.854s
2 Filip Salac CZE Gresini Racing Moto2 (Kalex) 15m 11.105s
3 Aron Canet SPA Flexbox HP40 (Kalex) 15m 13.966s
4 Jake Dixon GBR Inde GASGAS Aspar Team (Kalex) 15m 14.122s
5 Alonso Lopez SPA Beta Tools Speed Up (Boscoscuro) 15m 14.991s
6 Ai Ogura JPN IDEMITSU Honda Team Asia (Kalex) 15m 16.569s
7 Augusto Fernandez SPA Red Bull KTM Ajo (Kalex) 15m 20.716s
8 Joe Roberts USA Italtrans Racing Team (Kalex) +1 lap
9 Keminth Kubo THA Yamaha VR46 Master Camp Tea (Kalex) +1 lap
10 Celestino Vietti ITA Mooney VR46 Racing Team (Kalex) +1 lap
11 Sean Dylan Kelly USA American Racing (Kalex) +1 lap
12 Barry Baltus BEL RW Racing GP (Kalex) +1 lap
13 Taiga Hada JPN Pertamina Mandalika SAG Team (Kalex) +1 lap
14 Albert Arenas SPA Inde GASGAS Aspar Team (Kalex) +1 lap
15 Marcel Schrotter GER Liqui Moly Intact GP (Kalex) +1 lap
16 Pedro Acosta SPA Red Bull KTM Ajo (Kalex) +1 lap
17 Zonta Vd Goorbergh NED RW Racing GP (Kalex) +1 lap
18 Bo Bendsneyder NED Pertamina Mandalika SAG Team (Kalex) +1 lap
19 Sam Lowes GBR Elf Marc VDS Racing Team (Kalex) +1 lap
20 Jorge Navarro SPA Flexbox HP40 (Kalex) +1 lap
21 Alessandro Zaccone ITA Gresini Racing Moto2 (Kalex) +1 lap
22 Niccolò Antonelli ITA Mooney VR46 Racing Team (Kalex) +1 lap
23 Marcos Ramirez SPA MV Agusta Forward Racing (MV Agusta) +1 lap
24 Simone Corsi ITA MV Agusta Forward Racing (MV Agusta) +1 lap
25 Manuel Gonzalez SPA Yamaha VR46 Master Camp Tea (Kalex) +2 laps
Lorenzo Dalla Porta ITA Italtrans Racing Team (Kalex) DNF
Jeremy Alcoba SPA Liqui Moly Intact GP (Kalex) DNF
Somkiat Chantra THA IDEMITSU Honda Team Asia (Kalex) DNF
Fermín Aldeguer SPA Beta Tools Speed Up (Boscoscuro) DNF
Cameron Beaubier USA American Racing (Kalex) DNF

Źródło: crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Szkoda, że się zrobiło tak niebezpiecznie, bo to było pasjonująca oglądać wyścig, w którym o tym jak szybko ktoś jechał nie decydowały aspekty techniczne, a jedynie mieszanka umiejętności/doświadczenia i odwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
153 zapytań w 1,468 sek