Home / Gry / Najszybsza polska piątka w MotoGP eSport Championship

Najszybsza polska piątka w MotoGP eSport Championship

Od kilku lat popularność eSportowej rywalizacji MotoGP stale rośnie. Nie inaczej jest także w naszym kraju. Polskich graczy w MotoGP eSport Championship stale przybywa, a co najważniejsze są to bardzo szybcy zawodnicy. Przyjrzyjmy im się, przedstawiamy w skrócie sylwetki naszych pięciu najszybszych zawodników eMotoGP.

Oto pięciu obecnie najszybszych polskich graczy biorących udział w MotoGP eSport Championship:

Mateusz Kapusta „Gucio1846” (PlayStation)

W pierwszej kolejności wypada przedstawić nam człowieka od którego w naszym kraju wszystko się zaczęło. Mateusz Kapusta, znany wszystkim jako Gucio1846 jako pierwszy pokazał że da się rywalizować ramię w ramię z bardzo szybkimi konkurentami zza granicy i to on przyczynił się bardzo mocno do popularyzacji eMotoGP w Polsce. Obecnie ściga się wirtualnie w barwach najlepszego polskiego zespołu wyścigowego Szkopek Team. Mateusz ma 31 lat, pochodzi z Dąbrowy Górniczej, pracuje w hurtowni wod-kan-gaz, okazjonalnie udziela się w branży dziennikarskiej. Jego ulubiony motocykl w grze to Yamaha, którą najbardziej lubi się ścigać na torach Laguna Seca i Misano. Ulubieni zawodnicy to Valentino Rossi oraz Takaaki Nakagami. Co skłoniło go do udziału w MotoGP eSport Championship? „Parę lat temu grałem we włoskich ligach MotoGP z ogromnymi sukcesami. W ogóle w gry motocyklowe gram od dziecka i zawsze czułem się w nich mocny. Gdy pojawiły się Mistrzostwa Świata chciałem sprawdzić jak mi pójdzie. Okazało się, że daję sobie radę i potrafię być bardzo wysoko i tak już zostałem w MŚ piąty rok z rzędu. Bardzo cieszy mnie większa ilość polskich flag w czołówce, oby tak było jak najczęściej.”

Kamil Stachowiak „xKamilX 27” (Xbox)


Ma 15 lat, pochodzi z Poznania, obecnie uczy się w liceum, a w wolnych chwilach od grania hobbistycznie uprawia wiele sportów. Jego ulubione motocykle w grze to Yamaha i Honda. Bardzo lubi ścigać się na torze w Brnie, Aragon i Phillip Island. Jest fanem Marca Marqueza. „Na początku wziąłem udział w MotoGP eSport Championship dla zabawy, ale po kilku pierwszych rundach zrozumiałem, że jestem w tym całkiem dobry i jest szansa żeby coś osiągnąć. Moim celem na przyszłość jest zakwalifikowanie się do finału MotoGP eSport, a tam walka o jak najwyższe pozycje, ale to wszystko gdy będzie to już dla mnie możliwe. Chwilowo według regulaminu nie mam jeszcze odpowiedniego wieku.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Konrad Łątka „Zzz_meczony” (PlayStation)

25-latek z Jeleniej Góry. Wbrew temu co sugeruje nick, ma ogrom energii do wirtualnego ścigania. Konrad gdy nie gra to pracuje. Ciężko mu jednoznacznie określić który motocykl pasuje mu najbardziej. Yamahą najlepiej mu się jeździ, KTM lubi za dźwięk silnika, a Suzuki lubi jako producenta i za ich malowania. Bardzo lubi ścigać się na Losail, Red Bull Ringu i Mugello. „Do udziału w rywalizacjach esportowych skłoniła mnie nasza Polska Liga eMotoGP, czyli znajomi z wirtualnego ścigania. Cieszę się, że jestem na dość wysokich pozycjach w rankingach i nie zamierzam na tym poprzestać.”

Patryk Mytych „Korsarz” (PlayStation)

Pochodzi z Podkarpacia. Ma 27 lat i na co dzień pracuje w firmie budowlanej. Jego ulubionym zawodnikiem jest Alex Rins z numerem 42. Zarówno w grze jak i w prawdziwym świecie jeździ na motocyklu Suzuki GSX-R. Jednym z torów na których lubi wykręcać szybkie kółka jest Misano. „Do wzięcia udziału w MotoGP eSport Championship skłoniła mnie chęć sprawdzenia swoich możliwości, Plany wobec eMotoGP to możliwość rywalizacji z najlepszymi zawodnikami, ale przede wszystkim dobra zabawa.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

 Dominik Kurczewski „DomiKur74” (Xbox)

Dominik ma 17 lat, pochodzi ze Stargardu Szczecińskiego, ale obecnie mieszka w Danii. Pomimo bardzo młodego wieku już pracuje w supermarkecie i zarabia na siebie. W międzyczasie znajduje czas na naukę, jest na pierwszym roku w gimnazjum. W wolnym czasie jeździ na motocyklu z tatą po szwedzkich torach, a wieczorami siada do MotoGP. Jego zdaniem najlepszym motocyklem w grze jest Yamaha, ale najbardziej i tak lubi Hondę. Jego ulubione tory to Termas w Argentynie oraz Sachsenring. Kibicuje Marcowi Marquezowi od wielu lat. „Co mnie skłoniło do udziału w eMotoGP? Nie miałem nic specjalnego do robienia przez pogodę, więc powiedziałem sobie, że spróbuję i udało się być w TOP 15 na Xboxie. Wieczorami też nie mam nic do robienia więc mogę spokojnie pograć i mieć z tego fun.”

Dla zainteresowanych jak wygląda gra MotoGP 20, prezentujemy wideo z przejazdu Gucia na torze w Katarze:

Autor tekstu: Damianerro

AUTOR: Gucio1846

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
147 zapytań w 1,366 sek