Home / Gry / Polska Liga eMotoGP 2020: Jarek Jakubowski wygrywa wyzwanie Gucia

Polska Liga eMotoGP 2020: Jarek Jakubowski wygrywa wyzwanie Gucia


Pierwsze dodatkowe wyzwanie Polskiej Ligi eMotoGP, zorganizowane przez Mateusza Kapustę (Szkopek Team) padło łupem aktualnego lidera tabeli Jarka Jakubowskiego.

Za nami pierwsze dodatkowe wyzwanie ligowe, którego pomysłodawcą był Gucio1846. Na graczy którzy wyrazili chęć uczestnictwa w challengu, czekał wyścig liczący 32 okrążenia na słynnym torze Laguna Seca. Długi wyścig na bardzo trudnym amerykańskim torze wygrał Jarek Jakubowski (Ducati), który pojechał od startu do mety bezbłędnie, nie dając rywalom żadnych szans. Drugie miejsce wywalczył Maciej Zoń (Honda), który przez większość czasu starał się dotrzymać kroku Jarkowi. Trzecie miejsce padło łupem Michała Pilichowskiego (Yamaha), który musiał przebijać się niemal z końca stawki.

Kliknij, aby pominąć reklamy

1. miejsce, Jarek Jakubowski: „Wyścig na Laguna Seca zaliczam do bardzo udanych, ponieważ planowałem pojechać bezbłędnie i to mi się udało. Gratuluje Maciejowi Zoń, czarnemu koniowi wyścigu drugiego miejsca i Pilichowi podium. Muszę zaznaczyć że bardzo lubię tor mazdy, który zawsze kojarzy mi się ze znakomitym zawodnikiem mistrzem świata Nicky Haydenem, którego niestety minęła trzecia rocznica śmierci. Na moim kasku widnieje #69. Bardzo dziękuję wszystkim za doping.”

2. miejsce, Maciej Zoń: „Byłem zadowolony z kwalifikacji. Miałem niewielką stratę do chłopaków, więc myślałem tylko o równej jeździe w wyścigu. Sam start też zaliczam do udanych, w pierwszym zakręcie udało mi się nadrobić dwie pozycje i tak już zostało do końca wyścigu. Jarul miał bardzo dobre tempo i niestety po mojej wywrotce nie mogłem już nadrobić straty. Jestem bardzo zadowolony z 2 miejsca.”

3. miejsce, Michał Pilichowski: „Po bardzo dobrych kwalifikacjach liczyłem na udany wyścig. Niestety już w drugim zakręcie po kontakcie z Mr_Nice25 przewróciłem się. Później było już tylko gorzej. Najpierw wjechałem w motocykl po wypadku, który został na torze, a później wjechałem na końcu prostej startowej w zawodnika, który wracał z pobocza na tor. Zacząłem odrabiać straty z dziewiątej pozycji. Po przebiciu się na trzecie miejsce starałem się gonić drugą pozycję. Była na to szansa jednak pojawił się kolejny pech. Trafiłem na dublowanego zawodnika, który blokował mnie przez dwa okrążenia i nie chciał przepuścić. Gratuluję Jarulowi i Mr_Nice25 podium.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

W wyścigu wziął również udział pomysłodawca wyzwania, czyli zawodnik Szkopek Team – Mateusz Kapusta. Gucio wrócił w tym celu do MotoGP 19 po niemal dwumiesięcznej przerwie, czego efektem była czwarta pozycja i najlepszy czas okrążenia w wyścigu. „Jestem bardzo zadowolony i świetnie się bawiłem. Brakowało mi takich długich wyścigów. Ten co prawda nie poszedł może najlepiej, ale jak na powrót do innej fizyki i ilość niechcianych przygód zaraz po starcie wyścigu, wynik jest do przyjęcia. Cieszę się, że odzew takiego wyzwania był pozytywny. Zawodnikom Polskiej Ligi eMotoGP bardzo się podobało, więc pewnie tego typu dodatkowa zabawa będzie organizowana częściej. Fajnie, że chłopaki z wyścigu na wyścig są coraz szybsi, to jest też dla mnie dodatkowa motywacja żeby nie spoczywać na laurach, tylko stale się poprawiać. Ogromne gratulacje dla wszystkich!”

Partnerami Polskiej Ligi eMotoGP są: Szkopek Team, Mateusz „Gucio1846” Kapusta, MOTOGP.PL, Świat Motocykli, In2Ride, JC Group, Foto Witch, Don’t Break, Mateusz Jagielski Motorsport Photographer oraz zespół rockowy Kruk.

AUTOR: Gucio1846

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
140 zapytań w 1,340 sek