Home / Gry / Rusza Polska Liga Superbike pod wodzą Jarka Jakubowskiego

Rusza Polska Liga Superbike pod wodzą Jarka Jakubowskiego

Jarek Jakubowski czyli TrackDayTrener jest instruktorem torowej nauki jazdy oraz zawodnikiem motocyklowym, ale w wolnych chwilach czynnie angażuje się w esport. Efektem tego jest start Polskiej Ligi Superbike na bazie gry SBK 22 z jego inicjatywy. Jest to pierwsza liga obejmująca serię WSBK (dotychczas zawodnicy ścigali się w MotoGP).

Polska Liga Superbike będzie dostępna dla wszystkich graczy posiadających platformę PlayStation. Swój udział zadeklarowali już niektórzy zawodnicy z serii MotoGP, ale nadal są wolne miejsca. To będzie bardzo intensywny sezon obejmujący 12 rund po dwa wyścigi (skrócone do ok 25% pełnego dystansu). Zawodnicy mogą się ścigać na dwóch różnych modelach motocykli w ciągu trwania jednego sezonu (np. Yamaha i BMW). Każdego zainteresowanego odsyłamy pod ten adres. Tam można zgłaszać swój udział w zawodach oraz śledzić na bieżąco przebieg zawodów. Partnerem Polskiej Ligi Superbike jest Tor Modlin. Na koniec sezonu przewidziane są również nagroda i to nie byle jaka.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Jarek Jakubowski, pomysłodawca projektu: „Rywalizacja seryjnie produkowanych motocykli w eSporcie jest po to by móc poczuć chodź namiastkę tego co czują zawodnicy w mistrzostwach świata. Możemy dowolnie ustawiać motocykl, elektronikę i nieskończenie długo poprawiać czasy okrążeń naszego ulubionego toru. Poprzez ligę chcemy pokazać że oprócz simracingu samochodowego jest również ten motocyklowy, a nagrody sponsorowane przez Tor Modlin i TrackDayTrener sprawią że będziecie mogli sprawdzić naprawdę jak wygląda jazda po prawdziwym torze motocyklem, pod okiem Instruktora Sportu Motocyklowego (TrackDayTrener) czyli pod moim. Oczywiście polecam eSport nawet czynnym zawodnikom, bo po sobie wiem że możemy bardzo dużo wynieść dzięki analizie symulacji. W obecnych czasach gry pozwalają teoretycznie przygotowywać się do realiów ponieważ twórcy czerpią dane z MŚ. Dziękuję i serdecznie zapraszamy!”

AUTOR: Gucio1846

Komentarze: 1

  1. Kiiedy jakaś wzmianka o Toprak Razgatlioglu ? Podobno chce opuścić WSBK i przejśc do fabrycznej Yamahy w Motogp twierdząc że ma tam zapewnione miejsce A jest na tyle zdecydowany że zadowoli sie zmianą marki motocykla Ciekawe ,biiorąc pod uwage że Morbidelli zaczyna jeżdzić

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
150 zapytań w 2,567 sek