Home / Moto2 / Moto3 / To już rok bez Luisa Saloma…

To już rok bez Luisa Saloma…

Dokładnie dwanaście miesięcy temu doszło do jednej z największych tragedii w ostatnich latach w Motocyklowych Mistrzostwach Świata. W piątkowych treningach przed GP Katalonii życie stracił hiszpański motocykla Luis Salom, startujący w klasie Moto2. Hiszpan był wicemistrzem świata klasy Moto3 i zwycięzcą dziewięciu wyścigów. Jego śmierć przypomniała o tym, jak kruche jest ludzkie życie w tak niebezpiecznym sporcie, jak wyścigi motocyklowe.

Salom przejeżdżał szybkie okrążenie na torze pod Barceloną, jednak na feralnym kółku zahamował w nieco inny sposób niż normalnie, przez co najechał na nierówność w asfalcie, co spowodowało utratę kontroli nad motocyklem. Ogromna szybkość w tym zakręcie spowodowała, że Hiszpan nie był w stanie wyhamować przed uderzeniem w bariery. W wielu przypadkach takie zdarzenie zakończyłoby się co najwyżej siniakami – tym razem jednak szczęście nie dało o sobie znać.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Tragedia na torze Circuit de Barcelona-Catalunya nie pozostała zapomniana. Szybko przebudowano hiszpański obiekt wyścigowy, lepiej dostosowując go do warunków wyścigowych. Niebezpieczny przedostatni zakręt zamieniono na ciasną szykanę. Zawodnicy ścigać się na niej będą w tym roku po raz pierwszy, ostatnio odbywali tam testy.

O Luisie Salomie pamiętać będziemy zawsze – tak jak o innych tragicznie zmarłych zawodnikach, którzy stracili życie czy to na torze, czy tak jak ostatnio Nicky Hayden – poza nim.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Fot. crash.net

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Ehhh, szkoda chłopaka. Młody i za mało sukcesów. 69 przynajmniej zasmakował szampana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
151 zapytań w 1,414 sek