Home / Gry / Trzecie zwycięstwo Patryka Mytycha w eMotoGP Polish League! (+wideo)

Trzecie zwycięstwo Patryka Mytycha w eMotoGP Polish League! (+wideo)

MotoGP 21 Gucio1846

Z rundy na rundę gracze eMotoGP Polish League stają się coraz szybsi i odważniejsi, co przekłada się na ogrom manewrów wyprzedzania i bezpośredniej walki na torze. Najlepiej w takich warunkach poradził sobie Patryk Mytych czyli Korsarz_303, zdobywając trzecie zwycięstwo z rzędu.

Gracze eMotoGP Polish League którego głównym partnerem jest Szkopek Team, podczas trzeciej rundy zawitali na tor Le Mans, który jest jednym z trudniejszych w kalendarzu ligi. Była to pierwsza runda w której karty zaczęła rozdawać także pogoda. Kwalifikacje w kategorii PlayStation 5, odbyły się w deszczu i widać było, że takie warunki sprawiały trudności wielu zawodnikom. Mokry tor najlepiej wyczuł lider klasyfikacji generalnej Patryk Mytych, który wywalczył sobie trzecie z rzędu Pole Position.

Wyścig odbywał się już w suchych warunkach i obfitował w ogromną ilość manewrów wyprzedzania. Gracze jeździli bardzo agresywnie, choć w granicach przepisów, nikt nie odpuszczał i każdy z nich bardzo chciał stanąć na podium. To wyścigowe szaleństwo wygrał Korsarz_303, który zastosował podobną taktykę jak w poprzednim wyścigu w Jerez. Po dużych roszadach zaraz po starcie, spadł niemal na ostatnie miejsce i tam spędził trochę czasu aby poczekać na uspokojenie się sytuacji na torze. Gdy nieco opadły pierwsze emocje, wówczas rzucił się do ataku i zdobywał kolejne pozycje na swoim Suzuki. Tak oto w drugiej części wyścigu Patryk awansował na pierwszą pozycje i nie oddał jej już do jego zakończenia. Drugie miejsce wywalczył świetnie jadący Łukasz Dąbrowski, znany w grze pod nickiem Waszka_46. Zawodnik Suzuki prowadził w wyścigu przez większość czasu, ulegając jedynie wyżej wymienionemu Korsarzowi. Podium uzupełnił Malezyjczyk Atok_Awesome10 na motocyklu Yamaha, który musiał o nie stoczyć niesamowicie zaciętą walkę.

Na PlayStation 4 podium zajęli sami Malezyjczycy. Najwyższe miejsce wywalczył EIKY_13, drugie miejsce RocketBoy90_ i trzecie Pakos_ramos.

Wyścig PlayStation 5 na Le Mans ponownie komentował zawodnik Szkopek Team Mateusz „Gucio1846” Kapusta, który był pod wrażeniem niedzielnej rywalizacji: „Kiedy się ścigam to perspektywa jest jednak nieco inna niż podczas oglądania i komentowania. Jadę, robię swoje, atakuję lub jestem atakowany, kontra i tak w kółko. Pełne skupienie, pełna powaga. Gdy patrzę jednak na to wszystko z zewnątrz to oczom nie wierzę, jak fantastyczne i wciągające mogą być wyścigi online”.

Partnerami eMotoGP Polish League  Szkopek TeamGucio1846ZerkeModularPrzedsiębiorstwo Budowlane Granit oraz Smartbau, natomiast patronami medialnymi są MOTOGP.PL