Home / Gry / Wkrótce wystartuje Polska Liga eMotoGP 2020 na PlayStation 4!

Wkrótce wystartuje Polska Liga eMotoGP 2020 na PlayStation 4!

Już 25 kwietnia wystartuje Polska Liga eMotoGP 2020 pod patronatem Mateusza „Gucio1846” Kapusty. Polscy gracze zawalczą ze sobą online o wspaniałe wyścigowe nagrody!

Popularność esportu nieustannie rośnie. Nawet zawodnicy MotoGP coraz chętniej sięgają po konsole i rywalizują między sobą, aby jakoś wypełnić ten niewątpliwie trudny sezon. Pod koniec kwietnia również polscy gracze rozbudzą w sobie chęć rywalizacji, bowiem wystartuje Polska Liga eMotoGP 2020 na PlayStation4, a wszystko to dzięki inicjatywie Kacpra Jarosza i Maksa Borówki.

Jako, że MotoGP 20 dopiero powoli będzie wchodziło do sprzedaży, organizatorzy w pierwszym sezonie ligowym postawili jeszcze na obecną wersję gry: MotoGP 19. W lidze może wziąć udział każdy kto posiada grę MotoGP 19 na konsolę PlayStation 4. Na początek organizator przygotował dla graczy 45 minutową sesję kwalifikacyjną na torze w Katarze, która odbędzie się 25 kwietnia. Maksymalna ilość zawodników jaka może zakwalifikować się do udziału w sezonie wynosi 33. Uczestnicy będą podzieleni na trzy grupy, ponieważ ilość miejsc na serwerze gry jest ograniczona i nie można zorganizować wyścigu dla jednocześnie 33 graczy. Wyżej wspomniana czasówka pozwoli uszeregować graczy według ich umiejętności i odpowiednio podzielić na grupy. Zwycięzca każdej grupy otrzyma na koniec sezonu nagrodę, ale warto jednak powalczyć o awans do najszybszej grupy, gdyż to właśnie tam do wygrania są najlepsze nagrody.

Gdy będzie już wiadome, kto z kim będzie rywalizował o pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej, przyjdzie pora na pierwszy wyścig, który odbędzie się 9 maja również na torze w Katarze. Wyścigów w trakcie sezonu będzie łącznie dziesięć o długości 50% pełnego dystansu i z 30 minutowymi kwalifikacjami. Gracze będą mogli wybrać dowolny motocykl z kategorii MotoGP, ale będą musieli jeździć „swoim” motocyklistą z własnym numerem startowym. Szczegółowy regulamin zabawy, kalendarz wyścigowy i wiele innych najważniejszych informacji znajdziecie na fanpage Polskiej Ligi eMotoGP (https://www.facebook.com/PolskaLigaMotoGP/) oraz na grupie dla zawodników (https://www.facebook.com/groups/875493279542765/?ref=bookmarks) na Facebooku.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Jakie nagrody czekają na zwycięzców? Zdobywca pierwszego miejsca w końcowej klasyfikacji generalnej w najszybszej grupie otrzyma jednodniowe szkolenie motocyklowe na torze w Słomczynie o wartości 400zł oraz wejściówkę VIP na jedną z rund Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski w Poznaniu. Fundatorem tej nagrody jest firma zajmująca się doskonaleniem jazdy motocyklem JCGROUP.

Zwycięzca każdej grupy otrzyma grę MotoGP 20 na PlayStation 4. Na koniec najlepiej kwalifikujący się zawodnik w pierwszej grupie otrzyma koszulkę MotoGP eSport Championship Gucio#18 oraz najnowszą płytę zespołu rockowego Kruk – „Before”.

Z każdego wyścigu pierwszej grupy ligowej będzie odbywała się transmisja live wraz z komentarzem. Krótkie relacje z każdego wyścigu będzie można śledzić na naszej stronie, na stronie ligi oraz na facebookowym profilu Mateusza „Gucio1846” Kapusty.

Kacper Jarosz, organizator: „Pomysł o rozpoczęciu takiego projektu pojawił się kilka miesięcy temu, jednak wymagało to konkretnego planu działania, dlatego dopiero teraz zabieramy się za solidną pracę. Jednym z głównych celów było włączenie do tego Projektu Mateusza Kapusty, znanego jako Gucio1846, ponieważ bezapelacyjnie jest to ikona polskiej sceny e-sportowej jeśli chodzi o MotoGP. Zależy nam na tym aby zawodnicy dobrze się bawili i mogli sprawdzić się w wirtualnym świecie na motocyklach królewskiej klasy.”

Maks Borówka, organizator: „Na pomysł wpadliśmy już jakiś czas temu, jednak trochę zajęło nam zebranie wszystkich myśli i konkretnego planu dotyczącego ligi. Gdy zaczęliśmy zbierać osoby do naszych zawodów, od razu pojawiło się bardzo duże zainteresowanie. Uznaliśmy również, że chcielibyśmy w naszym projekcie Mateusza, dlatego niezmiernie cieszymy się, że mamy wsparcie z jego strony. Mamy nadzieję, że uda nam się stworzyć społeczność, która dobrze będzie się bawiła i wspólnie rywalizowała w grze MotoGP.

Mateusz „Gucio1846” Kapusta, współorganizator, patron ligi: „Dziękuję Kacprowi Maksowi za zaproszenie do rozwoju tego przedsięwzięcia. Długo czekałem na coś podobnego. Taka liga będzie świetnym sprawdzianem przed organizacją pierwszych oficjalnych Mistrzostw Polski w eMotoGP. Cieszę, się że gracze są bardzo chętni do udziału w lidze, fajnie że niektórzy zainteresowani udziałem ścigają się również na żywo! W ciągu istnienia ligi chętnie pomogę graczom rozwijać swoje umiejętności jazdy wirtualnym motocyklem, a organizatorom w jej rozwoju. Zapraszam do ścigania i życzę dobrej zabawy!”

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. gdyby nie to ze jestem z steam pojechalbym sobie

  2. dobry pomysł na start. szkoda że tylko na PS w przyszłości dodajcie Xbox i PC.
    fajnie że coś takiego powstaję Liga eMotoGP do tego transmisję Live. Wreszcie coś w Polsce idzie w kierunku MotoGP.
    Ja na swoim kanale będę nagrywał odcinki premierowe MotoGP 20 na które serdecznie zapraszam :)

  3. można by dodać 3 klasy steam , X BOX I PS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
135 zapytań w 1,180 sek