Home / Moto3 / Syn Wayne’a Gardnera coraz bliżej grand prix

Syn Wayne’a Gardnera coraz bliżej grand prix

Wayne Gardner

Były Motocyklowy Mistrz Świata w klasie 500ccm Wayne Gardner ma nadzieję, że jego nastoletni syn zadebiutuje w tym roku z dziką kartą w serii Moto3. Remy Gardner w lutym ukończy 16 lat.

Na motocyklu Remy Gardner ściga się od 10. roku życia, a przez dwa ostatnie sezony szlifował swoje umiejętności w hiszpańskich mistrzostwach CEV Moto3. Udało mu się też ukończyć na podium wyścig European Road Race Championship w Albacete. W CEV Moto3 zakończył rok 2013 na 16. miejscu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Jestem całkiem pewny, że w tym roku będzie mocny. Już teraz jest szybki, mamy za sobą kilka trudnych lat, a teraz dokonaliśmy dobrego wyboru jeśli chodzi o zespół.” – powiedział mistrz świata z 1987 roku. „Mamy nadzieję na kolejny start w mistrzostwach Hiszpanii – to jest priorytet i nim pozostanie, ale chcielibyśmy także wprowadzić go do Moto3 poprzez dziką kartę.” – zakończył Wayne Gardner.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
16 zapytań w 0,688 sek