Home / MotoGP / Barbera i Baz zostają w Avintii. Hiszpan dostanie lepszy motocykl

Barbera i Baz zostają w Avintii. Hiszpan dostanie lepszy motocykl

Barbera, Baz

Tak jak można się było spodziewać, Hector Barbera i Loris Baz pozostaną zawodnikami zespołu Avintia Racing i w sezonie 2017 wciąż będą się ścigać na Ducati. Hiszpan zachwyca w tym roku i jest najlepszym zawodnikiem na Desmosedici, zajmując siódme miejsce w klasyfikacji generalnej, przed fabrycznymi jeźdźcami – Andreą Doziosioso i Andreą Iannone.

W nagrodę Barbera na pewno otrzyma bardzo dobry sprzęt – tegoroczne Ducati na sezon 2016. „Jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ myślę, że pokazaliśmy przez ostatnie lata duży progres. W ostatnich trzech sezonach udało się przesunąć z 13. na siódme miejsce w klasyfikacji, i to na starym motocyklu.” – powiedział Barbera.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Loris Baz ma dużo gorszy sezon, ale częściowo tłumaczy go poważna kontuzja, jakiej doznał w Mugello. Francuz zajmuje 21. pozycję w klasyfikacji. Na razie nie wiadomo, jakiej wersji Desmo dosiądzie Baz, ale najbardziej prawdopodobne jest to, że dostanie do dyspozycji GP15, z którego w tym roku korzysta zespół Pramac. Jedynym zespołem, który nie potwierdził jeszcze składu, pozostaje Aspar.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: crash.net

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
17 zapytań w 0,692 sek