Home / MotoGP / BMW kontynuuje swoją współpracę z MotoGP

BMW kontynuuje swoją współpracę z MotoGP

Trwająca już 6 lat współpraca pomiędzy koncernem BMW i Motocyklowymi Mistrzostwami Świata potrwa jeszcze co najmniej do roku 2009. Bawarska firma będzie dostarczała na zawody swoje samochody bezpieczeństwa specjalnie do tego zmodyfikowane i pomalowane. Trwająca już 6 lat współpraca pomiędzy koncernem BMW i Motocyklowymi Mistrzostwami Świata potrwa jeszcze co najmniej do roku 2009. Bawarska firma będzie dostarczała na zawody swoje samochody bezpieczeństwa specjalnie do tego zmodyfikowane i pomalowane.

We wtorek, na torze w Jerez (Hiszpania) Dyrektor BMW M, profesor Urlich Bruhnke podpisał wraz z Carmelo Ezpeletą porozumienie i wręczył szefowi Dorny Sport, która organizuje i posiada komercyjne prawa do MotoGP, kluczyki do nowych samochodów.
Każda z 17 rund serii MotoGP będzie zaopatrzona w bardzo mocne BMW M5 i M6.

Tak jak to było w ubiegłych sezonach, także i w tym firma BMW ufundowała dwa samochody, które zostaną wręczone zwycięzcom konkursów na najszybszego zawodnika podczas oficjalnych testów w Katalonii 5 Marca, oraz dla kierowcy, który będzie miał najlepszy czas zsumowanych 17 treningów kwalifikacyjnych i oficjalnych testów. W pierwszym przypadku główną nagrodą będzie BMW Z4 Roadster, a dla najlepiej kwalifikującego się zawodnika czekać będzie na koniec sezonu również BMW Z4, lecz w wydaniu Coupe.

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
13 zapytań w 0,709 sek