Home / MotoGP / Cal Crutchlow zbyt szybko zużył tylną oponę

Cal Crutchlow zbyt szybko zużył tylną oponę

Zawodnik teamu LCR Honda Cal Crutchlow wywalczył piąte miejsce w ekscytującym wyścigu MotoGP o Grand Prix Australii na torze Phillip Island. Brytyjczyk pokazał swoją siłę, walcząc w prowadzącej grupie zawodników pomimo tego, że w trakcie porannej rozgrzewki zaliczył poważny upadek.

#35 Cal Crutchlow – 5. miejsce (40’53.617) „Oczywiście to lepszy wynik i wyścig, niż kwalifikacje. Dobrze czułem się na motocyklu i jechałem spokojnie, by może powalczyć o podium na sam koniec. Problem polegał na tym, że po pięciu czy sześciu okrążeniach utworzyła się strata do liderów i musiałem mocno naciskać i zużyć tylną oponę, by ich dogonić.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Myślę, że piąte miejsce to nie jest zły wynik, tym bardziej biorąc pod uwagę ten potężny upadek z porannej rozgrzewki. Dałem z siebie wszystko i myślę, że to dobry wynik, mimo że jestem zawiedziony, że nie udało się powtórzyć ubiegłorocznego zwycięstwa. Ale świetnie się bawiłem, walczyłem w grupie i to był naprawdę genialny wyścig MotoGP”.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: inf. prasowa

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
25 zapytań w 1,743 sek