Home / MotoGP / Hopkins: „Rossiemu nie będzie już tak łatwo”

Hopkins: „Rossiemu nie będzie już tak łatwo”

Zawodnik MotoGP – John Hopskins uważa, iż w tym roku Mistrz Świata Valentino Rossi nie będzie miał tak łatwej przeprawy po tytuł, jak to było w ubiegłym sezonie. ”Nie sądzę, żeby wśród nas był jeden taki zawodnik, co zdominuje cały sezon,&#8Zawodnik MotoGP – John Hopskins uważa, iż w tym roku Mistrz Świata Valentino Rossi nie będzie miał tak łatwej przeprawy po tytuł, jak to było w ubiegłym sezonie. ”Nie sądzę, żeby wśród nas był jeden taki zawodnik, co zdominuje cały sezon,” powiedział 22-letni Amerykanin, podczas środowej konferencji w Londynie.

”Uważam, iż ten rok będzie bardzo zacięty, bardziej niż poprzednie i myślę, że znajdzie się także wielu zwycięzców pojedynczych wyścigów, jestem o tym przekonany,” dodał.

27 – letni Rossi , zdominował „klasę królewską” przez ostatnie 5 lat, a w poprzednim roku był klasą samą dla siebie, wygrywając 11 z 17 wyścigów.
Mimo to, Włoch przed rozpoczęciem nowego sezonu jest zaniepokojony wibracjami, w jakie wpada jego motocykl podczas jazdy. To właśnie te problemy sprawiły, iż Rossi podczas ostatnich testów w Jerez uzyskiwał nienajlepsze czasy.

„Nie spisujmy go na straty, Rossi na pewno będzie jednym z najsilniejszych przeciwników, ale w tym roku nie będzie już miał tak łatwego zadania jak w 2005,” powiedział Hopkins, którego Brytyjscy rodzice wyprowadzili się z Londynu do San Diego (USA). „Zarówno Dani Pedrosa (Mistrz Świata klasy 250cc), jak i Marco Melandri będą bardzo silni.

„Jak dotąd idzie nam całkiem nieźle. Poprzedni sezon nie był dla nas udany… ale podczas testów osiągaliśmy zadowalające wyniki i byliśmy w stanie zrobić wiele prób z oponami do wyścigu i uczynić je o wiele wytrzymalszymi. Zanosi się na to, że będzie to jeden z najlepszych sezonów dla Suzuki.”

Hopkins ostatnio zdenerwował Rossiego jeżdżąc za nim podczas testów i naśladując jego linie przejazdu. ” Trochę się zezłościł, ale ja staram się nauczyć od niego tyle ile to tylko możliwe, zanim przejdzie do Formuły 1. Potem powiedziałem mu, że powinien traktować to jak komplement,” dodał Amerykanin.
„Nie sądzę, żeby był w tym jakiś problem. On zdobył siedem mistrzowskich tytułów, więc ma bardzo dużo do zaoferowania.”

A oto co John powiedział o możliwości przejścia Rossiego do F1:
”Nie jestem pewien… jeśli byłbym na jego miejscu, to był przeszedł. On już zdobył wszystkie mistrzostwa i F1 byłaby zupełnie nowym wyzwaniem i niezłą frajdą.”

Źródło: www.eurosport.com

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
18 zapytań w 0,696 sek