Home / MotoGP / Jorge Lorenzo: Musimy twardo stąpać po ziemi

Jorge Lorenzo: Musimy twardo stąpać po ziemi

lorenzo argentina

Dominujący przez większość zimowych testów, zdobywca pole position, najszybszego okrążenia, a w szczególności zwycięzca otwierającego sezon Grand Prix Kataru Jorge Lorenzo wydaje się nie do pokonania. Jednak MotoGP jest we wczesnym etapie nowej ery jednolitej elektroniki oraz opon Michelin, więc nic nie może być pewne, szczególnie tu, w Argentynie, gdzie w przeciwieństwie do Kataru zawodnicy nie testowali przed sezonem.

Lorenzo w poprzednim sezonie finiszował na mecie dopiero na piątej pozycji, Hiszpan nie mógł wykorzystać ekstra-twardej tylnej mieszanki opon Bridgestone, na której Rossi zwyciężył wyścig.

Kliknij, aby pominąć reklamę

„Czekam na wyścig w Argentynie, po zwycięstwie w Katarze i dobrych odczuciach na torze, teraz chcę się ścigać na torze, gdzie w przeszłości mieliśmy lekkie problemy. Musimy twardo stąpać po ziemi. Zaczęliśmy mistrzostwa w doskonały sposób, ale w wciąż musimy zrozumieć zachowanie motocykla dla różnych układów toru. Chcę sprawdzić, aby motocykl z ustawieniami elektroniki, jak i opon działał dobrze. W każdym razie inauguracja sezonu w Katarze jest dobrym sposobem, aby nabrać pewności siebie i pracować jeszcze ciężej, aby ponownie spróbować walczyć o zwycięstwo tutaj. Tor jak i Argentyna są naprawdę fajne, więc czuje się szczęśliwy jadąc tam.” – zakończył Lorenzo

Podczas, gdy Rossi przedłużył kontrakt z Yamahą, Lorenzo jeszcze takiego kontraktu nie zaakceptował, a jego osoba łączona jest ze stajnią Ducati.

Kliknij, aby pominąć reklamę

źródło:crash.net

AUTOR: Dominik Zajączkowski

Zdjęcie profilowe Dominik Zajączkowski

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
38 zapytań w 0,821 sek
Zamknij
Zapraszamy na nasz Fanpage!