Home / MotoGP / Nowa strategia HRC

Nowa strategia HRC

Prezes HRC, Suguru Kanazawa, ogłosił nową strategię dotyczącą MotoGP, która zakłada rezygnację z doświadczonych „gwiazd” i postawienie na młodych zawodników takich jak Nicky Hayden (24 lata), Marco Melandri (23), Toni Elias (22), Dani PedrosPrezes HRC, Suguru Kanazawa, ogłosił nową strategię dotyczącą MotoGP, która zakłada rezygnację z doświadczonych „gwiazd” i postawienie na młodych zawodników takich jak Nicky Hayden (24 lata), Marco Melandri (23), Toni Elias (22), Dani Pedrosa (20) i Casey Stoner (20).

„Śladem oświadczenia zespołu Repsol Honda chciałbym przedstawić przyszłą politykę i zamierzoną strategię Honda Racing Corporation”, powiedział Kanazawa.
„Minęło już ponad ćwierć wieku od powrotu Hondy do Grand Prix w 1979 roku z modelem NR500, który posiadał innowacyjny czterosuwowy silnik z owalnymi tłokami. Od tamtego momentu nie ustawaliśmy w podejmowaniu wyzwań i zdobyliśmy wiele tytułów mistrzowskich z dwusuwem NSR500, a potem z czterosuwem RC211V w klasie MotoGP, która powstała w 2002 roku.
Teraz przygotowujemy się do podjęcia nowego wyzwania związanego z najbliższą przyszłością, jak również z drugą generacją klasy MotoGP, która rozpocznie się w 2007 roku.
Naszym celem jest zorganizowanie zespołów nowej generacji z młodymi kierowcami i w konsekwencji odzyskanie tytułu mistrzowskiego. Aby to osiągnąć postaramy się jak najlepiej wykorzystać wiedzę, doświadczenie i „know-how” tych, którzy wspierali i reprezentowali nas w przeszłości. Zmierzając ku nowej erze, Honda podejmie nowe wyzwanie z generacją młodych kierowców od 2006 roku.
Szczerze wierzę w dalsze poparcie z Waszej strony”, zakończył Kanazawa.

Źródło: crash.net

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
13 zapytań w 0,835 sek