Home / MotoGP / Rossi: Yamaha nie jest już tak zagubiona jak wcześniej

Rossi: Yamaha nie jest już tak zagubiona jak wcześniej

Valentino Rossi wierzy, że zespół Yamahy nie jest już tak zagubiony jak w zeszłym sezonie. Po dwóch kiepskich latach, zmieniło się wiele w ekipie z Japonii. Powołano nowego lidera projektu, a także utworzono nowy europejski zespół testowy, z byłym zawodnikiem Tech3, Jonasem Folgerem. Rossi zakończył testy na 10. pozycji, ale opuszczał je całkiem zadowolony.

„Wcześniej Yamaha pracowała, sprawdzaliśmy wiele rzeczy, ale zawsze było tak: „nie wiemy, może jest lepiej, może gorzej”. Tym razem próbowaliśmy czegoś co miało poprawić motocykl, sprawdziliśmy też coś, co go pogorszyło. Ale dzięki temu mamy kierunek, w którym musimy podążać. Potrzebujemy czasu, bo nasi rywale są bardzo silni, ale jesteśmy już większymi optymistami.” – powiedział The Doctor.

Z Rossim generalnie zgadzał się Maverick Vinales. Hiszpan odbył bardzo dobre testy, meldując się w czołówce. „W czasie wspólnych dwóch lat to pierwsze testy, kiedy dzień po dniu robimy kroki do przodu. To najważniejsze, że motocykl każdego dnia zachowywał się dość podobnie.” – powiedział Hiszpan. „Nie jest tak, jak rok temu, kiedy raz działał dobrze, a raz źle. Te trzy dni były naprawdę dobre.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Drugiego dnia testów Vinales był najszybszy na torze Sepang, ale trzeciego, ostatniego dnia wyprzedzili go zawodnicy Ducati. Mimo to był bardzo zadowolony z symulacji wyścigu, oraz poprawek mających na celu znalezienie sposobu na lepsze przyspieszenie.

Rossi przyznał, że braki Yamahy w pewnych obszarach wciąż są spore. „Na szybkim okrążeniu mamy trochę problemów. Jeśli chodzi o tempo na dłuższym dystansie, jesteśmy trochę bliżej. Ale obawiam się wciąż, że gdybyśmy mieli ścigać się jutro, to sądzę, że i tak mielibyśmy kłopoty, ponieważ trzeba się jeszcze gdzieś poprawić. Ale jak na pierwsze testy, jest nieźle. Teraz mamy testy w Katarze za 10 dni. Nie sądzę, byśmy mieli tam coś nowego, ale to inny tor, inne temperatury, i będzie ciekawie zobaczyć sytuację.” – skomentował #46.

Źródło: motorsport.com
Fot. Yamaha

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
31 zapytań w 0,713 sek