Home / MotoGP / Sete z pole position…

Sete z pole position…

Hiszpan Sete Gibernau wywalczył pole position przed niedzielnym wyścigiem w Walencji. Przypieczętował w ten sposób swoje zwycięstwo w walce o nagrodę BMW za najlepszy czas kwalifikacji w cały
Hiszpan Sete Gibernau wywalczył pole position przed niedzielnym wyścigiem w Walencji. Przypieczętował w ten sposób swoje zwycięstwo w walce o nagrodę BMW za najlepszy czas kwalifikacji w całym sezonie.

Od samego początku zdecydowanie rozpoczął Carlos Checa. Przez ponad 40 minut to on dominował na torze, bijąc niejednokrotnie rekord kwalifikacji. Na 17 minut przed końcem tę dominację złamał Marco Melandri.

Tych kwalifikacji do udanych nie zaliczy na pewno Valentino Rossi. Na 11 minut przed końcem kwalifikacji rozbił swoją Yamahę i nie zdołał już powalczyć o czołowe lokaty. Niestety mistrz świata musiał ostatecznie zadowolić się piętnastą lokatą.

Największe emocję przyniosły oczywiście ostatnie minuty treningu kwalifikacyjnego. Z bardzo dobrej strony pokazał się Nicky Hayden, którego czas pozwolił mu ostatecznie na zajęcie trzeciego miejsca. Ostateczna walka o pole position rozegrała się między Melandrim i Gibernau. Zwycięstwo odniósł Hiszpan osiągając czas 1:31:874.

Wyniki kwalifikacji pozwalają mieć nadzieję na bardzo ciekawą walkę w jutrzejszym wyścigu. Sete Gibernau na pewno będzie robił wszystko aby zwyciężyć przed własną publicznością, Valentino Rossi natomiast będzie chciał jak najszybciej zapomnieć o dzisiejszych kwalifikacjach i zakończyć sezon dobrym wynikiem, co w obliczu piętnastego pola startowego będzie niezwykle trudne. Ciekawie zapowiada się również walka o tytuł wicemistrzowski pomiędzy Melandrim, a Haydenem.

Wyniki:

Trening wolny 3

Sesja kwalifikacyjna

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
83 zapytań w 0,813 sek