Home / MotoGP / Zarco przed GP Wielkiej Brytanii: Jestem bardzo zmotywowany

Zarco przed GP Wielkiej Brytanii: Jestem bardzo zmotywowany

Przed niespełna dwoma tygodniami, podczas wyścigu na torze Red Bull Ring Johann Zarco przekroczył linię mety na piątej pozycji. Francuz ukończył zmagania na austriackim obiekcie uzyskując najlepszy rezultat ze wszystkich zawodników jeżdżących na motocyklach Yamahy. Solidny wynik zmotywował zawodnika ekipy Monster Yamaha Tech3, dla którego celem na zbliżającą się rundę w Wielkiej Brytanii jest walka w czołówce i dorzucenie do swojego konta możliwie jak największej ilości punktów.

Zarco ma na swoim koncie dwa podia wywalczone na torze Silverstone. W 2011 roku w klasie 125cc ukończył GP Wielkiej Brytanii na drugim miejscu, a w sezonie 2015 w Moto2 stanął na Silverstone na najwyższym stopniu podium. W ubiegłym roku, po incydencie z Samem Lowesem Zarco zakończył GP Wielkiej Brytanii z 22. rezultatem.

„Silverstone to bardzo szybki tor i cieszę się, że jedziemy tam po solidnym i satysfakcjonującym weekendzie w Austrii. Jestem bardzo zmotywowany, więc moim celem jest walka z najlepszymi zawodnikami i zebranie możliwie największej ilości punktów. W przeszłości byłem konkurencyjny na Silverstone w Moto2, więc mam nadzieję, że będę czuć się dobrze na moim motocyklu w MotoGP. Jestem przekonany, że będę pewny siebie i zamierzam dostosować opony tak dobrze, jak tylko potrafię, aby być silnym w wyścigu, a następnie finiszować w czołówce.” – powiedział Johann Zarco.

Po jedenastu dotychczas rozegranych w tym sezonie rundach Zarco z wynikiem 99 punktów plasuje się na szóstej pozycji w klasyfikacji generalnej. #5 jest jak do tej pory najlepszym z tegorocznych debiutantów w klasie królewskiej i jednocześnie najszybszym z pośród zawodników ekip satelickich.

źródło: motogp.com