Home / WSBK / Marco Melandri ściga się z czasem po operacji kostki

Marco Melandri ściga się z czasem po operacji kostki

Marco Melandri

Marco Melandri ma nadzieję na jak najszybszy powrót na tor gdy tylko zakończy się przerwa w testach – 15 stycznia. W międzyczasie 31-letni Włoch wciąż pracuje nad wytrzymałością fizyczną po operacji prawej kostki – zaraz po testach w Jerez.

„Obecnie jest całkiem nieźle, mimo że wciąż potrzebuję jeszcze trochę czasu by w pełni wyzdrowieć. Wciąż moja kostka nie ma pełnego zakresu ruchów, ale wczoraj byłej już w stanie poruszać moją stopą na boki. Przeszedłem rekonstrukcję ścięgien, dlatego do tej pory mogłem jedynie ruszać moją stopą w górę i w dół. Mam nadzieję, że sytuacja poprawi się w przeciągu dwóch kolejnych tygodni, bym miał już przyzwoitą mobilność na pierwsze testy. Kiedy tylko znajdę się na motocyklu to od razu będę miał lepszy wgląd w mój stan. Jestem pewien, że praca na torze pomoże mi w rehabilitacji.” – powiedział Marco Melandri.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Będziemy testować w Portimao w dniach 18-20 stycznia. Do tego czasu pozostaję w kontakcie z zespołem (Aprilii). Celem pierwszych przejazdów będzie ocena kierunku, obranego podczas rozwoju motocykla. Jestem pewien, że w okresie zakazu testów zrobiliśmy świetną pracę. Próbowaliśmy różnych podwozi, by dopasować je do mojego stylu jazdy. Te prace będziemy kontynuowali w Portimao. W lutym czekają nas kolejne poprawki.” – zakończył włoski zawodnik.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
18 zapytań w 0,748 sek