Home / WSBK / Pierwsze pole position Dovizioso w karierze

Pierwsze pole position Dovizioso w karierze

Andrea Dovizioso (Honda) jest na najlepszej drodze do wygrania jutrzejszego wyścigu o Grand Prix Francji w klasie 250cc. Włoch, który zdobył dzisiaj pole position ma szansę odnieść pierwszy w karierze sukces w klasie ćwierćlitrówek. Z drugiego miejsca sAndrea Dovizioso (Honda) jest na najlepszej drodze do wygrania jutrzejszego wyścigu o Grand Prix Francji w klasie 250cc. Włoch, który zdobył dzisiaj pole position ma szansę odnieść pierwszy w karierze sukces w klasie ćwierćlitrówek. Z drugiego miejsca startować będzie, zdobywca wczorajszego prowizorycznego pole position, Alex de Angelis (Aprilia).

Na trzecim miejscu zakwalifikował się Hector Barbera (Aprilia), który stracił do lidera 0.1 sekundy. Z najniższego miejsca w pierwszym rzędzie wystartuje, kolega z zespołu Andrei Dovizioso, Yuki Takahashi. Drugi rząd otwiera Shuhei Aoyama (Honda) a 2 miejsca za nim uplasował się jego brat Hiroshi (KTM). Obu Japończyków rozdziela Czech Jakub Smrz. (Aprilia).

W pierwszej szóstce mamy trzy Hondy i trzy Aprilie. Co więcej, różnica czasowa między pierwszym i szóstym zawodnikiem to jedynie 0.3 sekundy, a to zapowiada bardzo zaciętą walkę.

Jorge Lorenzo (Honda) pod koniec sesji kwalifikacyjnej doznał groźnie wyglądającego wypadku. Na szczęście Hiszpan wyszedł z niego cało i jutro zobaczymy go na ósmym miejscu startowym.