Home / WSS / Zawodnicy PTR Hondy podzieleni na zespoły

Zawodnicy PTR Hondy podzieleni na zespoły

Szóstka zawodników PTR Hondy, w tym Paweł Szkopek oraz nadzieja tej stajni na tytuł mistrzowski – Sam Lowes, została rozdzielona na trzy, a właściwie jeśli trzymać się przepisów, to cztery zespoły. Najważniejsza zmiana dotyczy sponsora tytularnego: z mistrzostwami World Supersport pożegnał się portugalski Parkalgar. Główny zespół będzie jeździć pod szyldem Bogdanki.

Jak już wspominaliśmy, Brytyjczyk Sam Lowes i Mathew Scholtz z Republiki Południowej Afryki utworzą zespół walczący o najwyższe cele w obu klasyfikacjach – będzie on nosić szyld Bogdanka PTR Honda. Z uwagi na przepisy dopuszczające tylko dwóch zawodników w zespole, Paweł Szkopek będzie tworzyć jednoosobowy, siostrzany zespół Bogdanka Honda PTR. Motocykle całej trójki będą przygotowane jednakowo. W stajni PTR jest jednak trzech kolejnych zawodników, którzy również musieli zostać rozdzieleni.

I tak, Ronan Quarmby, do tej pory jeżdżący na powoli znikającym z areny WSS motocyklu Triumph, wraz z debiutantem PJ Jacobsenem utworzą zespół nazywany po prostu PTR Honda. Ostatnia posada w zespole należy do Martina Jessopa, do tej pory jeżdżącego w mistrzostwach British Superbike oraz drogowych grand prix. Jego stajnia będzie nosić nazwę Riders PTR.

PTR Honda rozstaje się więc definitywnie z Parkalgar – swoim sponsorem, mającym wsparcie toru w Portimao – Autodromo Algarve, który stanowił jednocześnie sporą część zespołu, . Okres startów pod szyldem Parkalgar Honda obfitował w wiele sukcesów, z czego najważniejsze to oczywiście 12 wygranych wyścigów oraz walka o tytuły mistrzowskie w sezonach 2009 i 2010, czego dokonał Eugene Laverty. Menedżer zespołu Parkalgar Paulo Pinheiro wyjaśnił, że za decyzją o odejściu stoi spowolnienie finansowe.

"To była trudna, ale nieuchronna decyzja. Bez cienia wątpliwości, nasz projekt odniósł sukces. Naszym zadaniem było spopularyzowanie w świecie toru Portimao Autodromo Algarve. Jednak bez wsparcia innych podmiotów nie mogliśmy dalej funkcjonować i mieć wciąż takie same ambicje w 2012 roku. Jesteśmy wdzięczni wszystkim zawodnikom, którzy dla nas startowali: byli to Simone Sanna, Eugene Laverty, Sam Lowes, Josh Hayes i oczywiście Miguel Praia. Na wyjątkowe wspomnienie zasługuje Craig Jones (zginął w 2008 roku w wypadku na Brands Hatch – przyp.). Nigdy go nie zapomnimy, to był wyjątkowy człowiek i zawodnik." – powiedział Paulo Pinheiro. Portugalczyk Miguel Praia w koncekwencji wycofania się zespołu Parkalgar prawdopodobnie nie wystartuje w pełnym cyklu WSS w nowym sezonie. Możliwe jednak, że zespół zbierze budżet na występy z dzikimi kartami.

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
18 zapytań w 1,051 sek