Home / Inne / Dawid Nowak mistrzem Polski w klasie Supersport 300

Dawid Nowak mistrzem Polski w klasie Supersport 300

Dawid Nowak po raz drugi w karierze został mistrzem Polski w klasie Supersport 300. 15-letni zawodnik Szkopek Team przypieczętował tytuł świetnym startem podczas ostatniej rundy Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski na Torze Poznań. W sobotę wygrał, a w niedzielę przyjechał drugi, wyprzedzając bezpośredniego rywala – Wiktora Majchrowskiego. Trzecie miejsce w kategorii Supertwin wywalczył drugi reprezentant Szkopek Team – Tomasz Smela.

Przed ostatnimi wyścigami w sezonie sytuacja w klasie Supersport 300 była jasna – w klasyfikacji generalnej Dawid Nowak tracił do Wiktora Majchrowskiego jeden punkt i żeby wyprzedzić rywala, musiał zaprezentować się lepiej w dwóch ostatnich wyścigach. Pierwszy krok wykonał w sobotę, wygrywając wyścig z przewagą 0,7 sek. Kropkę nad “i” postawił w niedzielę, zajmując drugie miejsce w ostatnim wyścigu sezonu, za Kacprem Raniszewskim.

Tytuł Dawida cieszy tym bardziej, że początki sezonu były trudne i po pierwszych rundach Dawid miał stratę do czołówki. Jako zespół potrafiliśmy się podnieść po tych problemach i lepiej przygotować motocykl na ostatnie rundy. A Dawid pokazał, że potrafi radzić sobie z presją i walczyć o najwyższą stawkę w dojrzały sposób. W Poznaniu jechał dobrym, równym tempem, dobrze reagował na wydarzenia na torze i dzięki temu może świętować swój drugi mistrzowski tytuł. Tomek Smela również zaprezentował się dobrze. Jako debiutant zajął trzecie miejsce w klasyfikacji i ten start oceniamy pozytywnie. Gdyby nie kontuzja, która uniemożliwiła mu start na Slovakiaring pewnie byłoby jeszcze lepiej – podsumował ostatnią rundę sezonu Paweł Szkopek, szef Szkopek Team.

W całym sezonie Dawid Nowak zdobył łącznie 191,5 pkt, i wygrał mistrzostwo z przewagą 12,5 pkt. Zwyciężał w czterech z ośmiu wyścigów i tylko w jednym zajął miejsce poza podium. Teraz czeka go jeszcze walka o miejsce na podium w Yamaha bLU cRU R3 FIM World Cup.

Już teraz mogę powiedzieć, że to mój najlepszy sezon, choć zachowuję jeszcze koncentrację na ostatnie rundy Yamaha bLU cRU. Po pierwszych rundach wydawało się, że o tytuł mistrza Polski będzie bardzo trudno, ale w drugiej połowie sezonu wszystko działało perfekcyjnie, Praktycznie nie popełniałem błędów i cieszę, że dobra forma przełożyła się na mistrzostwo. Dziękuję zespołowi, sponsorom i wszystkim, którzy pomogli mi osiągnąć ten sukces – powiedział Dawid Nowak.

Już w kolejny weekend Dawid wystartuje w piątej rundzie Yamaha bLU cRU R3 FIM World Cup we francuskim Magny-Cours. Po czterech rundach zawodnik Szkopek Team zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej i w ostatnich dwóch rundach będzie walczył o podium.

Udanie debiutancki sezon zakończył też Tomasz Smela, do tej pory członek Szkopek Team odpowiedzialny za przygotowanie motocykli. Choć zbierał dopiero pierwsze doświadczenia w rywalizacji na takim poziomie, to sześć wyścigów zakończył na podium i w klasyfikacji generalnej zajął trzecie miejsce.

Źródło: informacja prasowa

AUTOR: Redakcja