Home / Inne / „Dzikie karty” w BMW M Cup wciąż dostępne

„Dzikie karty” w BMW M Cup wciąż dostępne

Już za dwa tygodnie na torze Poznań rusza trzecia edycja motocyklowego pucharu markowego BMW M Cup. Do startu w pierwszej rundzie wciąż zgłosić się można na zasadzie tzw. „dzikiej karty”. 

Organizowany przez bielskiego dealera, BMW Motorrad Sikora, markowy puchar BMW M Cup z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.

W tym sezonie uczestnicy ponownie walczyć będą o cenne nagrody w dwóch kategoriach, Pro i Cup, ścigając się na motocyklach BMW S1000RR podczas sześciu rund zorganizowanych na najsłynniejszych torach Europy Środkowej.

Tym razem w rywalizacji po raz pierwszy będzie można wziąć udział na zasadzie tzw. „dzikiej karty”, czyli rozwiązania doskonale znanego z motocyklowych mistrzostw świata MotoGP czy Speedway Grand Prix.

Zawodnicy dysponujący motocyklem BMW S1000RR w wersji K67 mogą zgłosić się do startu w pojedynczej rundzie, stanąć do walki z etatową stawką i w obu wyścigach walczyć o zwycięstwa, podia oraz puchary – ale poza klasyfikacją punktową.

Do Poznania zawody BMW M Cup wrócą na przełomie sierpnia i września, ale startując z dziką kartą w pierwszej, majowej rundzie zawodnicy mogą jeszcze już po niej zdecydować się na udział w pełnym cyklu i włączyć do walki o cenne nagrody w klasyfikacji generalnej – zachowując punkty wywalczone w dwóch pierwszych wyścigach.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Nie możemy doczekać się trzeciej edycji BMW M Cup, w której zawodnicy ponownie rywalizować będą na motocyklach BMW S1000RR w dwóch kategoriach, Pro oraz Cup – mówi organizator pucharu i wielokrotny mistrz Polski, Ireneusz Sikora. – W tym roku dodatkowo wychodzimy naprzeciw tym, którzy chcą zasmakować sportowej rywalizacji, ale z różnych powodów nie chcą lub nie mogą wziąć udziału w pełnym sezonie. Start z „dziką kartą” to rozwiązanie doskonale znane chociażby z MotoGP, które daje możliwość spróbowania swoich sił na torze. Pierwsza runda jest pod tym względem wyjątkowa, bo jeszcze po niej zawodnicy mogą podjąć decyzję o dołączeniu do rywalizacji w pełnym cyklu i walczyć nie tylko o podia, ale też o cenne nagrody”. 

Do rywalizacji w pierwszej rundzie w Poznaniu zgłaszać się można do 20 maja bezpośrednio u koordynatora pucharu, Pawła Górki, pod numerem telefonu 792 281 549.

Do startu w każdej z sześciu rund BMW M Cup zgłaszać się na zasadzie dzikiej karty można najpóźniej na tydzień przed zawodami. Kalendarz sezonu 2024 wygląda następująco:

24-26 maja tor Poznań
14-16 czerwca Pannonia-Ring, Węgry
5-7 lipca, Automotodrom Brno, Czechy
9-11 sierpnia, Autodrom Grobnik, Chorwacja
30 sierpnia – 1 września, tor Poznań
20-22 września, Slovakiaring, Słowacja

Więcej informacji o pucharze BMW M Cup na oficjalnym profilu www.facebook.com/bmwmcup oraz stronie www.bmw-mcup.pl .

Źródło: informacja prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
144 zapytań w 1,942 sek