Home / Inne / Ruszają zapisy do BMW M Cup 2024

Ruszają zapisy do BMW M Cup 2024

Ruszyły zapisy do trzeciej edycji motocyklowego pucharu BMW M Cup, w ramach którego zawodnicy wystartują w sezonie 2024 w 12 wyścigach na torach w 5 różnych państwach. 

W 2023 roku rywalizacja w organizowanej przez bielskiego dilera BMW Motorrad Sikora serii przyciągnęła ponad trzydziestu zawodników. Uczestnicy dosiadali motocykli BMW S1000RR, walcząc o dwa komplety bardzo cennych nagród, z samochodami i jednośladami BMW na czele.

W nadchodzącym sezonie zmagania ponownie podzielone będą na klasy Cup i Pro, przeznaczone dla mniej i bardziej doświadczonych zawodników. Nowością będzie znana także z MŚ MotoGP klasyfikacja „Rookie of the Year” z dodatkową, atrakcyjną nagrodą przewidzianą dla najszybszego debiutanta.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Kolejną nowością, także wzorowaną na motocyklowych mistrzostwach świata, będzie możliwość startu tylko w poszczególnych rundach z tzw. „dziką kartą”, bez punktów do klasyfikacji generalnej.

Zawodników BMW M Cup czeka sześć weekendów wyścigowych na torach w pięciu różnych państwach. Podczas każdej rundy odbędą się dwa wyścigi. Sobotni i niedzielny.

Zmagania rozpoczną się w maju w Poznaniu. W czerwcu zawodnicy będą rywalizować na węgierskim Pannonia-Ringu, w lipcu na znanym z MotoGP i World Superbike torze w czeskim Brnie, w sierpniu na chorwackim Autodromie Grobnik, a we wrześniu ponownie w Poznaniu i na słowackim Slovakiaringu.

Zawodników BMW M Cup w marcu czekają także oficjalne, przedsezonowe testy, które odbędą się na torze Pannonia-Ring. Partnerami BMW M Cup w sezonie 2024 ponownie będą m.in. Petronas, Proline Tools oraz Pirelli.

Zainteresowani startem zawodnicy mogą kontaktować się telefonicznie z koordynatorem BMW M Cup, Pawłem Górką, pod numerem 792 281 549 .

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Druga edycja BMW M Cup okazała się rok temu ogromnym sukcesem, ale w tym sezonie, także dzięki wsparciu naszych wieloletnich partnerów, chcemy podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej – mówi organizator BMW M Cup i wielokrotny motocyklowy mistrz Polski, Ireneusz Sikora. – Po rozmowach z naszymi zawodnikami wprowadziliśmy kilka zmian, które jeszcze bardziej uatrakcyjnią rywalizację, dlatego jeszcze bardziej nie możemy doczekać się pierwszej rundy. Pracujemy jeszcze nad kilkoma niespodziankami, którymi podzielimy się w najbliższych tygodniach, ale już dzisiaj ponownie zapraszamy zawodników na start, a kibiców do odwiedzenia naszego wyścigowego miasteczka BMW M Town na torach w pięciu różnych państwach. Liczne atrakcje przewidzieliśmy bowiem nie tylko dla uczestników, ale także sympatyków marki BMW”. 

Kalendarz BMW M Cup 2024 

24-26.05 Tor Poznań
14-16.06 Pannonia-Ring, Węgry
5-7.07 Automotodrom Brno, Czechy
9-11.08 Autodrom Grobnik, Chorwacja
30.08-01.09 Tor Poznań
20-22.09 Slovakiaring, Słowacja

Więcej informacji o pucharze BMW M Cup na oficjalnym profilu www.facebook.com/bmwmcup .

Źródło: informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
135 zapytań w 1,701 sek