Home / Inne / ETC: Roulstone i Garcia z pierwszymi zwycięstwami! Cruces pierwszym liderem tabeli!

ETC: Roulstone i Garcia z pierwszymi zwycięstwami! Cruces pierwszym liderem tabeli!

Za nami pierwszy weekend European Talent Cup, który odbył się na portugalskim torze Estoril. Pierwsze zwycięstwa na swoje konta zapisali Australijczyk Jacob Roulstone i Hiszpan David Garcia. Jako lider tabeli z Portugalii wyjeżdża jednak Adrian Cruces, który zajął odpowiednio drugą i piątą lokatę. Oleg Pawelec był naszym jedynym reprezentantem, gdyż jego brat Milan odniósł kontuzję, natomiast debiutant Jeremiasz Wojciechowski nie zakwalifikowali się do wyścigów. W pierwszym starcie linię mety przeciął na siedemnastym miejscu, w drugim natomiast był dwudziesty trzeci.

Pierwszy z wyścigów European Talent Cup padł łupem Australijczyka Jacoba Roulstone’a, który do ostatnich metrów walczył z Hiszpanem Adrianem Crucesem. Podium dopełnił kolejny z reprezentantów Półwyspu Iberyjskiego Angel Piqueras. W pierwszej grupie zawodników, których przedzieliło niecałe 2,5 sekundy, znalazło się aż ośmiu Hiszpanów. Szóste miejsce zajął Fin Rico Salmela, natomiast siódme Malezyjczyk Sharul Edwan Mohd Sharil. W czołowej piętnaste znaleźli się jeszcze Argentyńczyk Marco Morelli i Włoch Dodo Boggio. Polak Oleg Pawelec linię mety przeciął jako siedemnasty. Na ostatnim okrążeniu uślizg przedniego koła i w konsekwencji upadek zaliczył prowadzący wyścig zdobywca pole position Alvaro Carpe. W zbiorowej wywrotce uczestniczyli znajdujący się także w czołówce Hiszpanie Alberto Fernandez i Roberto Garcia oraz Niemiec Phillip Tonn. Już na pierwszym okrążeniu „na deskach” wylądował Irlandczyk Casey O’Gorman, który jako pierwszy objął prowadzenie w rywalizacji. Wywrotkę zaliczył także Maximo Martinez. Do wyścigu nie zakwalifikowali się pozostali nasi dwaj reprezentanci – Milan Pawelec oraz debiutujący Jeremiasz Wojciechowski.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W drugim wyścigu rywalizacja była jeszcze bardziej zacięta. W zdominowanym przez Hiszpanów wyścigu najlepszy okazał się David Garcia. Alberto Fernandez tym razem uniknął nieszczęść i dojechał do mety na drugim miejscu. Podium dopełnił Hugo Millan Garcia. W koalicję hiszpańską wmieszali się Rico Salmela i Argentyńczyk Marco Morelli, którzy uplasowali się odpowiednio na siódmej i dziewiątej pozycji. Trzynasty był Phillip Tonn, natomiast czternasty Guillem Planques. Do mety nie dojechał zwycięzca pierwszego wyścigu Jacob Roulstone, który na osiem okrążeń przed metą w pierwszym zakręcie miał kontakt z jednym z rywali i nie utrzymał się na motocyklu. Ponownie „na deskach” na pierwszym kółku wylądował Irlandczyk Casey O’Gorman. Do mety tym razem nie dojechał także Malezyjczyk Sharul Edwan Mohd Sharil, który wywrócił się po kolizji z Włochem Dodo Boggio. Poza nimi upadek zaliczyli również Brytyjczyk Corey Tinker, Hiszpanie Roberto Garcia, Gonzalo Perez Alvarez i Brian Uriarte, Włoch Alessandro Schiaretta, Francuz Theo Gourdon oraz reprezentant RPA Ruche Moodley. Milan Pawelec linię mety przeciął tym razem jako dwudziesty trzeci.

Liderem klasyfikacji generalnej po upadku Roulstone’a został Adrian Cruces. Drugie miejsce zajmuje David Garcia. Australijczyk spadł na trzecią pozycję.

Pełne wyniki wyścigu nr 1: https://www.fimcevrepsol.com/en/results/results?anyo=2021&type=2&circuito=170&categoria=143&what=3050

Pełne wyniki wyścigu nr 2: https://www.fimcevrepsol.com/en/results/results?anyo=2021&type=2&circuito=170&categoria=143&what=3059

Źródło: fimcevrepsol.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Mefisto

Komentarze: 1

  1. Poprawione. ;) Dominacja hiszpańska jest swoją drogą zatrważająca. Pytanie, czy faktycznie inni są równo traktowani w stosunku do nich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
145 zapytań w 1,329 sek