Home / IDM / Milan Pawelec wygrywa kwalifikacje i wyścigi w debiucie w IDM Pro Superstock 1000

Milan Pawelec wygrywa kwalifikacje i wyścigi w debiucie w IDM Pro Superstock 1000

Zaledwie 16-letni Milan Pawelec zdominował rywalizację w ostatniej rundzie międzynarodowych mistrzostw Niemiec klasy Pro Superstock 1000. W swoim debiucie w serii IDM motocyklista z Nowego Tomyśla wygrał zarówno kwalifikacje, jak i oba wyścigi na nowym dla siebie, trudnym torze Hockenheim.

Podopieczny ekipy BMW Sikora M Motorsport, który niedawno wygrał europejskie zawody Alpe Adria, debiutując w mistrzostwach Niemiec był najszybszy we wszystkich sesjach treningowych i obu kwalifikacjach.

Dosiadając nowego modelu BMW M 1000 RR zawodnik z Nowego Tomyśla dystansował rywali o ponad sekundę na okrążeniu, a następnie wygrał oba wyścigi prowadząc od startu do mety i wzbudzając nie lada sensację w padoku serii uważanej za jedne z najmocniejszych mistrzostw krajowych na świecie.

Jedynym z ponad trzydziestu zawodników, który był w stanie dotrzymać kroku Milanowi, był jego starszy brat i zespołowy kolega, 18-letni Oleg, który kwalifikacje i pierwszy wyścig zakończył na drugiej pozycji, ale z drugiego odpadł przedwcześnie po wywrotce w trzecim zakręcie.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„To był dla nas bardzo udany weekend – mówi Milan Pawelec. – Zespół BMW Sikora M Motorsport wykonał fenomenalną pracę i kapitalnie przygotował motocykl, dzięki czemu na nowym dla mnie torze mogłem od pierwszych okrążeń narzucić bardzo dobre tempo. Nie mogłem wymarzyć sobie lepszego debiutu w mistrzostwach Niemiec, choć warunki nie były łatwe, bo zmienna pogoda utrudniała nieco jazdę podczas treningów. Pierwszy start w mistrzostwach Niemiec był dla nas wspaniałym zakończeniem mojego debiutanckiego sezonu za sterami rewelacyjnego modelu BMW M 1000 RR, ale to jeszcze nie koniec wyzwań na ten rok”. 

„Milan zrobił w ten weekend ogromne wrażenie na wszystkich, którzy doskonale wiedzą, jak wysoki poziom prezentują mistrzostwa Niemiec IDM – mówi szef zespołu i manager braci Pawelec, Ireneusz Sikora. – Jego tempo i czasy okrążeń w debiucie w klasie Superstock plasowałyby go w ścisłej czołówce najwyższej kategorii Superbike, ale w tej Milan nie mógł wystartować z uwagi na minimalny limit wiekowy wynoszący 17 lat. Po wyścigach na torze Hockenheim nikt nie ma wątpliwości, jak ogromny potencjał prezentuje nasz zawodnik w połączeniu z nowym modelem BMW M 1000 RR. Chcemy jednak trzymać stopy twardo na ziemi i nadal konsekwentnie realizować nasz wspólny plan. Jednocześnie, mimo pechowego drugiego wyścigu, z bardzo dobrej strony w Niemczech pokazał się także Oleg, który również idzie bardzo dobrą drogą”. 

Więcej informacji o zespole BMW Sikora M Motorsport na oficjalnym profilu www.facebook.com/bmwsikorammotorsport .

Źródło: informacja prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

komentarzy 5

  1. Ciekawe jakby go puścić w RedBull Rookies?

  2. Co za news! oby tak dalej. Wielkie gratulacje.

  3. Z gości, których pokonał kojarzę tylko Kevina Orgisa, który ścigał się w Cev moto2. Myślę, że Red Bull Rookies to nie, ale WSS lub CEV moto2 jak najbardziej, a stamtąd już kilku do Moto2 się przebiło.

  4. Też tak myślę Japan. Red Bull Rookies to przygotówka pod GP, inne motocykle, styl jazdy. IDM i inne tego typu to droga pod serie produkcyjne , sądzę że odpowiedzialni za ich karierę( Irek Sikora przede wszystkim jak sądzę) wybrali dla braci Pawelec własnie tę drogę.
    Jak na Polskie warunki-fundusze itp.- ta droga daje większe możliwości dotarcia na szczyt.
    Jestem za, bo trzeba liczyć siły na zamiary

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
159 zapytań w 2,017 sek