Home / Inne / Otwarte zgłoszenia do Red Bull X-Fighters 2016

Otwarte zgłoszenia do Red Bull X-Fighters 2016

artur+puzio_x_fighters+red+bullLegendarne zawody we freestyle motocrossie powracają w nowej odsłonie! 24 czerwca najlepsi na świecie zawodnicy FMX ponownie zgromadzą się na historycznej arenie Plaza de Toros de Las Ventas w Madrycie, aby rozegrać spektakularną i jedyną w tym roku rywalizację spod znaku Red Bull X-Fighters. W tym roku wszyscy miłośnicy dyscypliny mają szansę powalczyć o miejsce w zawodach!

Tegoroczny sezon przynosi wiele zmian, które nie tylko uatrakcyjnią rywalizację dla zawodników, ale i dla widzów – tych na miejscu i tych przed telewizorami.

Jedną z głównych zmian jest ilość przystanków – w tym roku odbędzie się tylko jeden, który z pewnością zaostrzy rywalizację i podniesie poziom prezentowanych trików. Ponadto zmieniony format dopuszcza do startu nowych zawodników. W Red Bull X-Fighters 2016 wystartuje dwóch „Novilleros” – jak nazywa się w Hiszpanii młodych, początkujących toreadorów, którzy będą mogli zmierzyć się ze światową czołówką FMX. „Novilleros” mogą zawalczyć o miejsce w zawodach, wysyłając klip ze swoimi najlepszymi trikami. Pierwszy z nich zostanie wyłoniony w głosowaniu publiczności, natomiast drugiego debiutanta wybierze komitet sportowy Red Bull X-Fighters. Kandydaci mogą zgłaszać swoje klipy od dziś tj. 14 kwietnia poprzez specjalną stronę.

Mogą zgłaszać się amatorzy chcący wziąć udział w zawodach Red Bull X-Fighters.

To niecodzienna szansa na udział amatorskich zawodników w profesjonalnych zawodach rozgrywanych w tym roku w przepięknej scenerii areny Las Ventas już 24 czerwca w Madrycie.

Wśród zgłoszonych zawodników jest już dwóch Polaków: Artur Puzio i Damian Chyła!

Artur Puzio

Damian Chyła

Wspomóżmy naszych zawodników poprzez oddanie naszych głosów na jednego z nich i dajmy im szansę zaprezentowania swoich umiejętności 24 czerwca w Madrycie!

Kliknij, aby pominąć reklamy

Zawodnicy, którzy wystartują w Madrycie: Clinton Moore (Australia), Tom Pagès (Francja), Dany Torres  (Hiszpania), Levi Sherwood (Nowa Zelandia), Maikel Melero (Hiszpania), Rob Adelberg (Australia), Taka Higashino (Japonia), David Rinaldo (Francja), Josh Sheehan (Australia), Adam Jones (USA) oraz Novillero 1, Novillero 2.

Zawody Red Bull X-Fighters to najbardziej prestiżowe zawody w konkurencji FMX czyli freestyle motocrossu, w której zawodnicy wykonują zapierające dech w piersiach ewolucje i triki skacząc na specjalnych rampach.

TRANSMISJĘ Z RED BULL X-FIGHTERS W MADRYCIE BĘDZIE MOŻNA OBEJRZEĆ NA ŻYWO 24 CZERWCA na Red Bull TV.

 

Kliknij, aby pominąć reklamy

Link do obejrzenia relacji z ubiegłorocznej edycji zawodów Red Bull X-Fighters 2015 – tutaj.

Informacja prasowa

AUTOR: Thom@s

Założyciel MotoGP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
126 zapytań w 1,143 sek