Home / Inne / Paweł Szkopek złamał nogę. Już po operacji w Chorwacji

Paweł Szkopek złamał nogę. Już po operacji w Chorwacji

12-krotny motocyklowy mistrz Polski przeszedł udaną operację złamanej w poniedziałek lewej kości udowej i w najbliższych dniach opuści chorwacki szpital w Rijece.

Szkopek przygotowywał się do wyścigów drugiej rundy europejskich mistrzostw Alpe Adria klasy Superbike, kiedy podczas sesji treningowej na chorwackim torze Grobnik drogę zajechał mu inny zawodnik. Po wypadku, do którego doszło przy prędkości 245 km/h, lekarze stwierdzili u Polaka wielomiejscowe złamanie lewej kości udowej z przemieszczeniem.

W środę wielokrotny mistrz Polski przeszedł pięciogodzinną operację, podczas której dokonano zespolenia kości przy pomocy gwoździa śródszpikowego. W poniedziałek zawodnik Szkopek Teamu ma zostać wypisany ze szpitala i wrócić do kraju, gdzie natychmiast rozpocznie rehabilitację.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Tymczasem na torze w Grobniku w klasie Supersport 300 walczyć będzie w ten weekend drugi z reprezentantów Szkopek Teamu, 18-letni Mateusz Hulewicz, który po podiach w dwóch pierwszych wyścigach zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

„Razem z całym Szkopek Teamem miałem na ten sezon bardzo ambitne plany i przygotowywałem się do startów bardzo intensywnie – mówi Paweł Szkopek. – Kontuzja jest poważną przeszkodą w walce o kolejne tytuły i zwycięstwa, ale wyszedłem już z niejednej opresji i jestem spokojny. Co prawda lekarze powiedzieli mi, że takie urazy wymagają od sześciu do dwunastu miesięcy rehabilitacji, ale jestem pewien, że pobijemy pod tym względem kolejny rekord i wrócę na tor znacznie szybciej. Sam wypadek był bardzo groźny. Dużo wolniej jadący zawodnik nagle zmienił tor jazdy, przez co nie miałem żadnej szansy na uniknięcie zderzenia. Najważniejsze, że jestem już po operacji i mogę planować następne ruchy jeśli chodzi o rehabilitację. Miałem nadzieję, że uda mi się wrócić na tor jeszcze w ten weekend, aby pomóc mojemu zespołowi i Mateuszowi w walce w klasie Supersport 300, ale lekarze postanowili zatrzymać mnie na obserwacji do poniedziałku. Będę więc dopingował cały Szkopek Team na odległość. Bardzo dziękuję wszystkim za ogromne wsparcie i wiadomości jakie otrzymałem w ostatnich dniach. Sytuacja nie jest idealna, ale staram się szukać pozytywów. Z pewnością czeka mnie kilka tygodni przerwy jeśli chodzi o jazdę, ale będę mógł wykorzystać ten czas, aby jeszcze intensywniej pracować nad rozwojem Szkopek Teamu i moich młodych podopiecznych.”

Więcej informacji o Pawle Szkopku i Szkopek Teamie na profilu www.facebook.com/SzkopekTeam/ .

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
122 zapytań w 0,401 sek