Home / IDM / Wieczorkiewicz z optymistycznym nastawieniem przed rundą w Moście

Wieczorkiewicz z optymistycznym nastawieniem przed rundą w Moście

Startujący w serii IDM Wojciech Wieczorkiewicz ma za sobą udane dwie pierwsze rundy, podczas których zdobywał punkty we wszystkich czterech wyścigach. Już w ten weekend przyjdzie mu rywalizować na czeskim torze Most.

Wojtek miał okazję startować na tym obiekcie, jednak było to na samym początku jego kariery, czyli w 2019 roku. Ciężko więc mówić tu o znajomości toru. Mimo tego udaje się on do Czech z pozytywnym nastawieniem, ponieważ w Oschersleben udało mu się znacznie poprawić swoją prędkość. W Moście będzie więc próbował jeszcze bardziej zbliżyć się do czołówki.  Z pewnością nie będzie to łatwe zadanie, bo podczas tej rundy zobaczymy gościnne występny aż trzech zawodników z Mistrzostw Świata – Oliviera Baylissa, Maxa Koflera i Toma Edwardsa, którzy prawdopodobnie wysoko zawieszą poprzeczkę jeśli chodzi o tempo. Oprócz nich z dziką kartą wystartują także Patrick Homola i Vincent Falcone, przez co stawka podczas tego będzie liczyć 28 motocykli. Przypomnijmy jednak, że punkty do klasyfikacji końcowej zbierają jedynie pełnoetatowi zawodnicy.

“Podchodzę do tej rundy z bardzo optymistycznym nastawieniem. Standardowo chcemy powalczyć o punkty i to jest nasz plan minimum. Czy będziemy w stanie osiągnąć coś więcej, to zweryfikują tor i warunki na nim, gdyż aktualnie ciężko coś więcej powiedzieć. Na ten moment czuję się bardzo dobrze i w pełni energii.”

Wyścig klasy IDM Supersport z udziałem Wojtka odbędą się w niedzielę o 12:00 i 16:40.  Będzie je można obejrzeć na YouTube pod tym linkiem – LINK

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Aleksander Bala

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
148 zapytań w 1,196 sek