Home / Inne / Wójcik Racing Team na dwóch torach w jeden weekend

Wójcik Racing Team na dwóch torach w jeden weekend

W sobotę motocykliści Wójcik Racing Teamu wystartują w drugiej rundzie mistrzostw świata FIM EWC na belgijskim torze Spa-Francorchamps. Dzień później będą rywalizować w wyścigach drugiej rundy mistrzostw Polski WMMP na torze w Poznaniu.

Podopieczni Grzegorza Wójcika mają za sobą pierwszy start w FIM EWC na motocyklach marki Honda. Po 24-godzinnych zmaganiach na francuskim torze Le Mans nadszedł czas na rywalizację na belgijskim Spa-Francorchamps, gdzie w sobotę odbędzie się ośmiogodzinny wyścig drugiej rundy mistrzostw świata.

Do walki staną tam tradycyjnie dwie załogi Wójcik Racing Teamu. Ekipa 777 w składzie Kevin Manfredi, Danny Webb i Sheridan Morais oraz zespół 77 w składzie Jurand Kuśmierczyk, Artur Wielebski i Kamil Krzemień, którzy w Le Mans finiszowali w pierwszej dziesiątce.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Natychmiast po minięciu linii mety o godzinie 21:00 podopieczni Wójcik Racing Teamu ruszą do Poznania, gdzie w niedzielę odbędą się wyścigi drugiej rundy mistrzostw Polski.

Po pierwszej rundzie WMMP Kuśmierczyk prowadzi w klasyfikacji generalnej klasy Superbike, Wielebski jest drugi w kategorii Superstock 1000, a młody Mateusz Molik prowadzi w tabeli Supersport 600.

Relację z ośmiogodzinnego wyścigu na torze Spa-Francorchamps śledzić będzie można w sobotę na antenach Eurosportu.

„To będzie dla nas wyjątkowy weekend, ponieważ w sobotę i niedzielę wystawimy nasze motocykle marki Honda na dwóch torach w dwóch różnych państwach, a dosiądą ich ci sami zawodnicy – mówi szef ekipy, Grzegorz Wójcik. – To ogromne wyzwanie logistyczne i organizacyjne dla całego zespołu oraz sportowe dla naszych podopiecznych, ale zrobimy wszystko, aby kolejny raz dokonać niemożliwego i zapisać się w historii motorsportu”.

Więcej informacji o Wójcik Racing Teamie na profilu www.facebook.com/wojcikracingteam oraz stronie wojcikracingteam.pl.

Źródło: informacja prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
140 zapytań w 1,701 sek