Home / Moto3 / Karel Hanika wystartuje w Le Mans z alei serwisowej!

Karel Hanika wystartuje w Le Mans z alei serwisowej!

Karel Hanika

Czeski zawodnik kategorii Moto3 został ukarany przez dyrekcję wyścigową aż 5 punktami karnymi za niebezpieczną jazdę podczas niedzielnego wyścigu w Jerez. Hanika miał już na koncie dwa punkty z poprzedniego sezonu, co po zsumowaniu z dzisiejszą karą sprawia, że w następnym Grand Prix Czech będzie zmuszony startować z alei serwisowej.

Zawodnik Red Bull KTM Ajo pojechał bardzo ciasno i zderzył się z Juanfranem Guevarą, który uległ wypadkowi i znalazł się poza torem. Incydent nie został zlekceważony przez dyrekcję. Manewr Haniki został uznany za „niebezpieczny sposób jazdy”, który zagraża innym uczestnikom zmagań na torze. Po wyścigu wysłuchano wersji zdarzeń obu zawodników i podjęto decyzję o przyznaniu kary.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Cztery punkty karne powodują start zawodnika z ostatniego pola, siedem punktów już niestety z alei serwisowej. Natomiast przy 10 punktach karnych zawodnik musi pauzować przez jeden wyścig.

Dyrekcja wyścigu przy wymierzaniu kary brała pod uwagę również stopień szkód wywołanych w stosunku do Guevary. Początkowo wyglądało na to, że zawodnik nie ucierpiał w wypadku, jednak w międzyczasie okazało się, że pokrzywdzony złamał obojczyk. Sypią się ostatnio te punkty karne w najniższej kategorii…

A oto powtórka z kolizji między zawodnikami:

Źródło: speedweek.com, fot. Red Bull KTM Ajo

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: iwka

Fanka MotoGP i germanistka. Lubuje się w japońskich motocyklach, choć ślepa miłość podstępnie prowadzi ją do tych włoskich. Z portalem związana od 2015 roku.

Komentarze: 1

  1. Myślę, że jak zgoli włosy, zyska 0,5 sekundy na okrążeniu i dwa razy tyle w wyścigu. ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
139 zapytań w 1,108 sek