Home / Moto3 / Zmiany w zespole Red Bull KTM Ajo

Zmiany w zespole Red Bull KTM Ajo

Bendsneyder and Aki Ajo, Aragon MotoGP 2015

Bo Bendsneyder i Aki Ajo wspólnie podczas Grand Prix Aragonii 2015

Brad Binder to jedyny zawodnik z aktualnego składu teamu Akiego Ajo, który zostanie w zespole w przyszłym sezonie. Drugim zawodnikiem w 2016 roku będzie świeżo upieczony zdobywca Red Bull Rookies Cup Bo Bendsneyder. Zespół opuszczą Miguel Oliveira, który przechodzi do kategorii Moto2 razem z Leopard Racing oraz Karel Hanika, którego przyszłość aktualnie jest nie znana.

Aki Ajo oznajmił: „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wracamy do zespołu złożonego z dwóch zawodników. Wierzymy, że możemy stworzyć bardzo silną ekipę razem z Bradem Binderem i Bo Bendsneyderem. Chciałbym podziękować Red Bull KTM oraz naszym pozostałym partnerom bo bez nich nie byłoby to możliwe.”

„Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę kontynuować współpracę z Bradem Binderem drugi rok z rzędu, ponieważ jest to dla nas udany rok. Jestem szczególnie dumny z postępów jakie czyni z wyścigu na wyścig. Dalsza współpraca jest dla nas bardzo ważna ponieważ chcemy się ciągle rozwijać. Myślę, że w przyszłym roku będziemy na tyle silni by walczyć z Bradem o tytuł. To także bardzo miło, że Bo [Bendsneyder] będzie jeździć w naszym zespole. To utalentowany zawodnik, który przychodzi do nas serii z Red Bull Rookies Cup podobnie jak wielu innych naszych zawodników. Jesteśmy podekscytowani faktem, że kolejny młody zawodnik debiutuje w Moto3 razem z nami. Jestem pewien, że w przyszłym sezonie Bo wiele się u nas nauczy.” -powiedział Ajo

Kliknij, aby pominąć reklamy

Brad Binder zajmuje aktualnie siódme miejsce w klasyfikacji generalnej Moto3. Zdobył on w tym sezonie 110 punktów w tym dwa razy stawał na podium. W ostatnim wyścigu na torze Motorland Aragon z walki o zwycięstwo „zabrał” go Enea Bastianini.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że zostaję w zespole Red Bull KTM Ajo na przyszły sezon i nadal mogę się tutaj rozwijać.[…] Było to dla mnie bardzo ważne by kontynuować współpracę. Po zdobytych podiach i częstej walce w czołówce w tym sezonie celem w następnym roku będzie walka o tytuł.” -skomentował Binder.

Holender Bo Bendsneyder wygrał w tym roku 8 z 13 wyścigów serii Red Bull Rookies Cup co pozwoliło mu sięgnąć po tytuł już podczas wyścigu na torze Misano Adriatico.

„Moja kariera w Moto3 rozpocznie się w przyszłym roku. To zaszczyt być częścią zespołu, który zdobywał tytuł mistrzowski trzykrotnie i zawsze ma w swoim składzie bardzo szybkich zawodników, którzy o niego walczą.” -powiedział Bendsneyder.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Aleksander Bala

komentarze 2

  1. vd Mark, a teraz Bendsneyder – miło widzieć młodych, zdolnych Holendrów w wyścigach motocyklowych :) ciekawe tylko, co z Haniką teraz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
135 zapytań w 1,229 sek