Home / MotoGP / Rossi: Wielki krok Marqueza w stronę tytułu

Rossi: Wielki krok Marqueza w stronę tytułu

Valentino Rossi przyznał, że jego zdaniem Marc Marquez może pewnym krokiem zmierzać po tytuł – zdaniem Włocha Honda jest obecnie w świetnej formie, która uległa poprawnie kilka tygodni temu, gdy odbywała się runda MotoGP u naszych południowych sąsiadów. W Czechach odbyły się też krótkie testy.

“Wygląda na to, że po Brnie i po testach poprawili znacząco osiągi, ponieważ Marquez wygrał właśnie w Brnie, w Austrii przegrał wyścig dopiero na ostatnim okrążeniu. W Silverstone był bardzo mocny, ale awarii uległ jego silnik. Wygrał w Misano na mokrym torze no i wygrał tutaj.” – powiedział Valentino Rossi po swoim heroicznym wyczynie – piątym miejscu w GP Aragonii, gdzie wystartował ze złamaną nogą.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Marquez wysunął się na czoło klasyfikacji generalnej. Do tej pory widniał na pierwszym miejscu, ale z identyczną liczbą punktów jak drugi Andrea Dovizioso. Rossi uważa, że walka o tytuł może być już rozstrzygnięta. “Myślę, że jeśli chodzi o sytuację w mistrzostwach, jego rywalom jest obecnie bardzo ciężko. Zwycięstwo w Aragonii to bardzo duży krok w stronę tytułu.” – powiedział #46.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motorsport.com
Fot.: Krystian Polak / MSFoto.pl

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
133 zapytań w 0,472 sek