Home / MotoGP / Alberto Puig awansuje na szefa Repsol Hondy?

Alberto Puig awansuje na szefa Repsol Hondy?

Były menedżer Daniego Pedrosy, a obecnie szef mistrzostw British Talent Cup i Asia Talent Cup jest głównym kandydatem do zastąpienia Livio Suppo w roli szefa sportowego działu Hondy HRC w MotoGP. Alberto Puig w przeszłości współpracował z wieloma zawodnikami w początkach ich kariery w królewskiej klasie – jeszcze m.in. z Casey’em Stonerem i Toni Eliasem. Z Pedrosą pracował gdy ten zdobywał mistrzostwo świata niższych kategorii, aż do 2013 roku. Sam ścigał się w mistrzostwach świata w latach 1987 – 1997 i wygrał GP Hiszpanii w 1995 roku.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Dyrektor generalny HRC – Tetsuhiro Kuwata – na razie nie ujawnia żadnych planów co do zastąpienia Livio Suppo, który tuż po wyścigu o GP Walencji i zdobyciu tytułu przez Marka Marqueza, ogłosił całkowite odejście z MotoGP. Hiszpański zawodnik żałuje, że kończy się okres współpracy z Suppo. “W pięć lat zdobyliśmy cztery tytuły, co oznacza, że spisaliśmy się świetnie. Szkoda, że odchodzi, bo świetnie nam się pracowało. Jeśli Honda zdecydowała się na zmiany, to w pełni w nie wierzę.” – powiedział Marquez.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motorsport.com

Sorry, there are no polls available at the moment.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
133 zapytań w 1,408 sek