Home / MotoGP / Azjatyckie wyścigi nie odbędą się bez publiczności

Azjatyckie wyścigi nie odbędą się bez publiczności

Carmelo Ezpeleta z Dorny przyznał, że w Azji uda się zorganizować w tym roku wyścigi tylko, jeśli zezwoli się na wejście publiczności na tor. Zaplanowane są trzy wyścigi: GP Tajlandii w Buriram, GP Japoni na Motegi, oraz GP Malezji na Sepang.

Wiemy już, że europejska część sezonu może składać się z około 10-12 wyścigów. Kolejne miały odbyć się w Azji i być może Stanach Zjednoczonych, ale te pierwsze stanęły pod znakiem zapytania. Powodem są koszty organizacji przy braku wpływów z biletów. USA z kolei jest krajem, który ma największe problemy z koronawirusem.

“Być może we wrześniu będziemy w końcu mogli ogłosić, czy odbędą się jakieś grand prix poza Europą. Wyścigi w Europie mogą odbywać się bez publiczności, ale w Azji zrobienie tego bez widowni będzie bardzo ciężkie ze względów finansowych.” – powiedział Ezpeleta.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Więc pojedziemy do Azji, jeśli będzie możliwe zorganizowanie wyścigów z publicznością. Rozmawiamy z różnymi promotorami by wiedzieć, czy to możliwe, czy nie.” – dodał.

Buriram legitymuje się największą widownią w sezonie 2019 – przez weekend na trybunach zasiadło 226 655 fanów. Dzień wyścigu na Sepang przyciągał z kolei regularnie ponad 100 000 osób.

Skąd rozbieżności w kosztach organizacji wyścigów w Europie i Azji? W europejskich rundach Dorna może częściowo pokryć brak wpływów organizatora z biletów, gadżetów czy jedzenia. W przypadku wyścigów na innych kontynentach nie może tego zrobić, bowiem dochodzą dodatkowe koszty wysyłki całego sprzętu za ocean.

Źródło: crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
133 zapytań w 0,382 sek