Home / MotoGP / Bautista najszybszy drugiego dnia na torze Termas de Rio Hondo

Bautista najszybszy drugiego dnia na torze Termas de Rio Hondo

Drugi, a zarazem ostatni dzień testów na torze Termas de Rio Hondo zakłócony został przez deszcz, przez co jazdy zawodników MotoGP zostały wydłużone o pół godziny. Najlepszy czas uzyskał Alvaro Bautista, ale to Stefan Bradl – z wynikiem z czwartku – zakończył te testy jako lider.

Po wizytach w miastach Buenos Aires i Termas de Rio Hondo, później dla sześciu zawodników Motocyklowych Mistrzostw Świata nadszedł czas na testowanie swoich prototypów na argentyńskim obiekcie. Dziś w próbach przeszkodziła im pogoda, a najszybszy w takich mieszanych warunkach był Alvaro Bautista, o niecałe trzy dziesiąte wyprzedzając Cala Crutchlowa.

Trzeci wynik przypadł Nicolasowi Terolowi, który jako jedyny poprawił swój czwartkowy rezultat. Stawkę uzupełnili dwaj jego rodacy: Esteve Rabat (również Moto2) i Hector Barbera oraz Niemiec Stefan Bradl, który pokonał zaledwie trzynaście okrążeń.

Zawodnicy zgodnie potwierdzają też, że największym problemem na tym obiekcie mogą być w trakcie przyszłorocznych zmagań opony. Wszystko dlatego, że nawierzchnia niezwykle szybko je zużywa, co może być nie lada problemem. Warto też jednak zauważyć, że teraz tor był bardzo brudny, więc do samych wyników nie należy przywiązywać większej wagi.

Kolejna runda Grand Prix odbędzie się już w przyszły weekend na niemieckim torze Sachsenring.

Wyniki drugiego dnia testów w Argentynie:
(lp. zawodnik narodowość zespół motocykl czas okr.)
1. Alvaro Bautista SPA Go&Fun Honda Gresini  RC213V     1:45.578 (22/33)
2. Cal Crutchlow  GBR Monster Yamaha Tech 3 YZR-M1     1:45.852 (26/32)
3. Nicolas Terol  SPA Mapfre Aspar Team   Suter**    1:48.727 (34/35)
4. Esteve Rabat   SPA Tuenti HP 40      Pons-Kalex**  1:49.401 (21/28)
5. Hector Barbera  SPA Avintia Blusens    FTR-Kawasaki* 1:50.456 (14/24)
6. Stefan Bradl   GER LCR Honda MotoGP    RC213V     1:58.266 (9/13)
* zawodnik CRT
** zawodnik Moto2

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
176 zapytań w 1,261 sek