Home / MotoGP / Bautista odejdzie z MotoGP! Ducati chce go w WSBK

Bautista odejdzie z MotoGP! Ducati chce go w WSBK

Alvaro Bautista poinformował, że na pewno nie będzie się za rok ścigał w MotoGP. Hiszpan potwierdził za to, że ma wiele opcji zarówno z Moto2, jak i World Superbike. Bardzo ciekawa jest propozycja od Ducati, które nie jest do końca zadowolone z Marco Melandriego. Przypomnijmy, że w sezonie 2019 zespołu Angel Nieto nie będzie już w MotoGP.

“Zdecyduję po tym wyścigu. Przyjrzę się uważnie wszystkim mozliwościom, które mam z Moto2 i z WSBK. Jeśli będzie coś, co zmotywuje mnie na przyszłość, wejdę w to. Jeśli nie, zostanę w domu, ponieważ musisz mieć motywację, by jeździć motocyklem tak, jak robię to obecnie. Zobaczymy po tym weekendzie.” – powiedział Hiszpan.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Paolo Ciabatti mówił już wcześniej, że może zaoferować posadę w World Superbike, obok Chaza Daviesa, który od lat bezskutecznie walczy o tytuł. Marco Melandri natomiast nie potrafi wznieść się na taki poziom i niewykluczone, że jego miejsce jest zagrożone.

“Bautista w WSBK z Ducati? Jest to opcja, którą rozważamy. Nasz obecny zawodnik – Marco Melandri – spisywał się bardzo dobrze, ale rozważamy każdą możliwość. Dziś Alvaro jest jedną z nich. Myślę, że to kwestia dni, kiedy podejmiemy decyzję.” – powiedział Ciabatti.

Dyrektor sportowy Angel Nieto Ducati – Gino Borsoi – dodał: “Alvaro miał trudny okres na początku sezonu, ale poprawiliśmy ustawienia, a potem wyniki. Jest świetnym zawodnikiem, potrafił pokazywać pełnię potencjały w ostatnich wyścigach. Ale to nie nasza decyzja, nowy zespół wybrał innych zawodników, nie możemy więc nic powiedzieć.”

Źródło: motogp.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
156 zapytań w 0,573 sek