Home / MotoGP / Baz po kolejne punkty – 2. miejsce w Open w domowym grand prix

Baz po kolejne punkty – 2. miejsce w Open w domowym grand prix

Loris Baz

Loris Baz pierwszy raz w MotoGP miał okazję ścigać się przed własną publicznością, na torze Le Mans. Francuz przekroczył metę niedzielnego wyścigu na 12. pozycji. Jego motocykl pomalowany był w specjalne barwy, akcentujące udział w GP Francji.

Pewna i szybka jazda zaowocowała życiowym wynikiem i czterema punktami do klasyfikacji generalnej. Baz, który ostatnio udzielał wywiadu redakcji MOTOGP.PL (można go przeczytać tutaj) zajął jednocześnie drugą pozycję w klasie Open, przegrywając tylko z o wiele bardziej doświadczonym Nicky Haydenem.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Jestem naprawdę szczęśliwy po tym wyniku. Nie sądziłem, że możemy być w wyścigu tak szybcy i konsekwentni. Wykonałem dobry start, od razu rozpocząłem “polowanie” na innych gości w klasie Open i byłem w stanie utrzymać dobre tempo do mety. Wykonaliśmy z chłopakami świetną pracę, idziemy we właściwym kierunku i jestem szczęśliwy z powodu tego drugiego miejsca. Nie sądzę, by było lepsze miejsce na jego świętowanie niż domowy wyścig.” – powiedział Baz po wyścigu.

Źródło: motogp.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
116 zapytań w 0,438 sek