Home / MotoGP / Casey Stoner pojedzie za Pedrosę w Austin! – Prima Aprilis

Casey Stoner pojedzie za Pedrosę w Austin! – Prima Aprilis

Casey Stoner

Potwierdziła się informacja, że Dani Pedrosa może nie być w stanie wystartować w kolejnej rundzie MotoGP na torze Circuit of the Americas. Hiszpan ujawnił, że potrzebuje kilku tygodni przerwy, podczas której spróbuje w konsultacji z lekarzami znaleźć potencjalną przyczynę swoich problemów z “pompującym” przedramieniem, które dokuczają mu od początku ubiegłego roku, a także nie pozwoliły nawiązać walki w niedzielnym GP Kataru.

Repsol Honda nie czekała długo z ogłoszeniem zastępstwa za Hiszpana. Szybko skontaktowano się z Casey’em Stonerem z propozycją jednorazowego startu na torze w Austin, a Australijczyk – mimo niechęci do stanu MotoGP w 2012 roku – postanowił przystać na tę możliwość i pomóc swojemu pracodawcy. Jak donoszą pogłoski, gdyby Stoner nie zgodził się na udział w grand prix, zaoferowano by start Hiroshiemu Aoyamie, który od wielu lat ściga się i testuje dla Hondy.

Stoner był naturalnym kandydatem na zastąpienie Pedrosy: w ostatnim roku wielokrotnie testował wyścigowe motocykle Hondy, również prototyp z MotoGP w wersji na 2015 rok. Australijczyk co prawda nie ścigał się od czasu zakończenia kariery, ale w lecie i tak miał powrócić, biorąc udział w prestiżowym długodystansowym wyścigu Suzuka
8 Hours, który producenci traktują bardzo poważnie. Teraz ten powrót zostanie po prostu przyspieszony.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Dla 29-latka będzie to debiut na torze w Austin. “Nie znam co prawda toru, ale byłem obecny na grand prix w zeszłym sezonie i bardzo mi się podobał. Imponujący jest zwłaszcza podjazd przed pierwszym “ślepym” zakrętem.” – powiedział krótko Stoner, nawiązując też do zeszłorocznej wizyty w Teksasie, gdzie gościł w boksach Repsol
Hondy, a także odbył spotkanie z Shuheim Nakamoto.

Co jeszcze skłoniło dwukrotnego mistrza świata by pójść w ślady rodaka Troy’a Baylissa i na krótko wznowić swoją karierę? “Czekam też na możliwość zmierzenia się z Markiem Marquezem, w dwóch ostatnich latach zrobił na mnie wielkie wrażenie, a z którym nie miałem nigdy szansy się pościgać.” – zdradził Australijczyk, który w pożegnalnym 2012 roku wygrał wyścig w USA, ale wtedy była to jeszcze runda na Laguna Seca.

AKTUALIZACJA: Wiadomość o zastąpieniu Daniego Pedrosy przez Casey’a Stonera jest naszym żartem z okazji 1. kwietnia. Póki co trzymamy kciuki, by Dani jak najszybciej rozwiązał swoje problemy zdrowotne bez konieczności opuszczania któregokolwiek z wyścigów i wystartował także w USA na torze Austin.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. PRIMA SYFILIS. Postarajcie się bardziej :)

  2. Nie lepiej było zażartować, że Rossi został zdyskwalifikowany, za nieprzepisowy filtr powietrza, lub ilość paliwa w zbiorniku… Sam tytuł by tak podniósł wielu emocje, że zapomnieliby jaki dziś dzień :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
132 zapytań w 0,425 sek