Home / Moto2 / Caterham ma w planie MotoGP w 2016 roku

Caterham ma w planie MotoGP w 2016 roku

Caterham

Zespół Caterham dopiero co dołączył do stawki Motocyklowych Mistrzostw Świata w kategorii Moto2, a już zapowiada chęć awansu do MotoGP w nieodległej przyszłości. Malezyjska stajnia zakontraktowała na razie Johanna Zarco i Josha Herrina, którzy w sezonie 2014 będą się ścigać na zapleczu MotoGP.

Plany na kolejne sezony zdradził menedżer Caterhama, Kamarudin Meranun, w rozmowie z francuskim portalem Moto-Station. „Mamy na razie trzyletni plan na motocyklowe mistrzostwa świata. W kolejnych dwóch sezonach zamierzamy się ścigać w Moto2, to bezpieczny krok. Natomiast kolejnym, logicznym następstwem będzie wejście do motocyklowego odpowiednika Formuły 1.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Naszym celem jest oczywiście MotoGP. Na razie nie mamy jeszcze pojęcia, jak wyglądałaby nasza obecność – czy bylibyśmy tylko zespołem klienckim czy budowalibyśmy własne motocykle lub silniki. Na razie znaleźliśmy bardzo mocnego partnera, którym jest Suter. Podobnie było w Formule 1, gdzie mogliśmy związać się z Renault.” – powiedział Meranun. W Formule 1 po czterech sezonach startów Caterham (a wcześniej Team Lotus) wciąż czeka na zdobycie swojego pierwszego punktu.

Caterham zaangażował się w wyścigi motocyklowe po tym, jak oznajmił światu rozszerzenie produkcji swoich maszyn drogowych o motocykle. Do tej pory marka była znana z lekkich, usportowionych samochodów.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Fajnie. Życzę im żeby szło im lepiej niż w F1.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
152 zapytań w 1,416 sek