Home / MotoGP / Crutchlow: Iannone marnuje swój talent

Crutchlow: Iannone marnuje swój talent

Zdaniem Cala Crutchlowa, obecny sezon dla Andrei Iannone jest marnowaniem niezaprzeczalnego talentu. Obaj ci zawodnicy jeździli w tym samym momencie dla Ducati, z tą różnicą, że Brytyjczyk dla fabrycznej, a Włoch – satelickiej ekipy.

Pierwsza połowa tego roku to katastrofa i dla Iannone i w konsekwencji dla Suzuki, które przechodzi wielki regres. Iannone okupuje tyły stawki, podczas gdy jeszcze rok temu na tej samej maszynie Maverick Vinales dobijał się do czołówki. Aż w końcu wygrał wyścig. Iannone z trudem punktuje, a szczytowym osiągnięciem było siódme miejsce. Aż trzy razy Włoch nie dojeżdżał do mety.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Wiem, jak on jeździ. Wtedy, gdy razem startowaliśmy na Ducati, był najlepszym zawodnikiem na tym motocyklu.” – pochwalił Włocha zawodnik LCR Hondy. “Pokazywał niesamowite rzeczy, jak sposób, w jaki jednocześnie obsługiwał manetkę gazu i hamulec. Ale teraz marnuje swój talent. I jest tym kompletnie nieprzejęty.”

W obronę swojego doświadczonego kolegę wziął Alex Rins. Drugi zawodnik Suzuki powiedział: “To, przez co przechodzi Iannone nie jest łatwe, po tych czterech latach na Ducati i przejściu do Suzuki. Musisz zmienić wszystkie swoje zachowania, bo to dwa zupełnie różne motocykle. Mam nadzieję, że bedzie w stanie to zrobić i pokaże, jaki ma potencjał.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motorsport.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
115 zapytań w 0,401 sek