Home / MotoGP / Czołowa piątka opowiada o drugim dniu testów w Malezji

Czołowa piątka opowiada o drugim dniu testów w Malezji

Drugiego dnia testów w Malezji pogoda nieco pokrzyżowała kierowcom MotoGP plany, ale tak czy inaczej w zasadzie większość z nich zrealizowała cały swój dzisiejszy plan testowy. Oto co do powiedzenia miała dziś najszybsza piątka tabeli czasów.

1.  #26 Dani Pedrosa (Repsol Honda Team) – 2:00.549, 37 okrążeń
Byłem w stanie przetestować parę nowych rzeczy w motocyklu, a wraz z zespołem dokonaliśmy kilku kroków naprzód względem wczorajszego dnia. Odczucia są dobre, ja jestem zadowolony i to jest ważne. Planowaliśmy sprawdzić kilka innych elementów po południu, w tym twardą mieszankę tylnej opony, ale niestety zaczęło padać. Liczymy na to, że jutro będzie dobra pogoda i będziemy w stanie przetestować ogumienie, jako że w nadchodzącym sezonie szybka jazda na takiej mieszance będzie niezwykle ważna. Mamy nadzieję, że uda nam się też zrobić kolejny krok naprzód w poszukiwaniu jak najlepszych ustawień.

2.  #99 Jorge Lorenzo (Yamaha Factory Racing) – 2:00.568, 52 okrążenia
Dziś rano warunki były dobre i z łatwością byłem w stanie osiągać czasy podobne do tych wczorajszych, a potem poprawiłem się o pół sekundy. Potem wypróbowaliśmy kilka części, których nie przetestowaliśmy wczoraj, ale nie przez długi czas, a motocykl nie poprawił się jakoś znacząco. Godzinę przed końcem zaczęło padać, ale zdecydowałem się wyjechać z boksu i pojeździć trochę w deszczu. Przejechałem na mokrej nawierzchni ponad osiem okrążeń. Myślę, że ważne było złapanie w takich warunkach odpowiedniego wyczucia motocykla, a także sprawdzenie nowych opon.

3.  #93 Marc Marquez (Repsol Honda Team) – 2:00.803, 34 okrążenia
Jestem zadowolony, bo znacznie poprawiliśmy nasze tempo, co było celem na dzisiejszy dzień. Ostatni wyjazd na tor przyniósł bardziej regularne czasy okrążeń, co pozwoliło nam zebrać lepsze dane. Rozpocząłem też pracę z elektroniką, a my mamy kilka pomysłów do sprawdzenia jutro bądź w najbliższej przyszłości. Uczę się w ten sposób nowych rzeczy i krok po kroku rozumiem, jak w tym motocyklu działa elektronika.

4.  #46 Valentino Rossi (Yamaha Factory Racing) – 2:01.038, 45 okrążeń
Balans drugiego dnia testów jest dla nas pozytywny, bo zakończyliśmy część prac nad motocyklem. Nadal mamy nieco części do wypróbowania w maszynie na nadchodzący sezon, a także kontynuujemy pracę nad ustawieniami. Pozytywną rzeczą względem wczoraj jest to, że poprawiliśmy zarówno czas jednego okrążenia na nowych oponach, ale także nasz rytm na dłuższych przejazdach. Byłem pół sekundy szybszy, więc nie jest źle. Czwarta pozycja jest całkiem niezła, tym bardziej, że do liderów Pedrosy i Lorenzo tracimy niecałe pół sekundy. Niestety zaczęło padać i musieliśmy wcześniej skończyć testowanie. Naszym celem na popołudnie było zejście z czasem do bariery dwóch minut, ale spróbujemy dokonać tego jutro.

5. #35 Cal Crutchlow (Monster Yamaha Tech3) – 2:01.311, 41 okrążeń
Dziś głównie skupialiśmy się na poprawie motocykla na wejściach w zakręty, ale gdy znaleźliśmy ustawienia poprawiające sytuację, straciliśmy nieco w środku łuku. Na tym torze mamy kilka mocnych hamowań, jak w przypadku pierwszego i ostatniego zakrętu, gdzie hamujesz na płasko z szóstego biegu. Musimy sprawić, by na hamowaniach tył pozostawał na ziemi, więc dobrze było uzyskać więcej trakcji, , dzięki czemu tył tak mocno się nie ślizgał. Nadal muszę urwać kilka dziesiątych sekundy, ale wydaje się, że na używanych oponach notuję podobne tempo co Valentino, więc jest nieźle. Nadal jednak, po tak długiej zimowej przerwie, jestem nieco ‘ospały’. Kolejnym celem na te testy jest znaleźć jak najlepszy język z moim nowym japońskim inżynierem Yamahy, który rok temu pracował z Andreą Dovizioso. Musimy tylko zrozumieć metody jego pracy.”

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

Komentarze: 1

  1. Marquez jak na razie świetnie sobie radzi, ciekawe jak poradzi sobie jak zaczną śrubować czasu i w całym wyścigu :)
    Pozdrawiam wszystkich motomaniaków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
176 zapytań w 1,412 sek